ГПУ викрила злочинний "бізнес" екс-чиновника з ОЗУ Януковича, причетного до розгону Майдану

Зокрема, підозрюваний займався масштабним експортом агропродукції без сплати податків

Обшуки у екс-чиновника пресс-служба ГПУ

Генеральною прокуратурою України (ГПУ) виявлено і припинено протиправну діяльність бізнесу колишнього чиновника, якого підозрюють у злочинах проти Майдану. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

"Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 255 КК України, за підозрою В. Януковича у створенні злочинної організації, керівництво нею та її діяльністю; за фактами вчинення зазначеної злочинної організацією в період 2010-2014 років узурпації влади; заволодіння державним майном та ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах; легалізації майна, здобутого злочинним шляхом; зловживання службовим становищем службовими особами правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки; організації вищими посадовими особами держави перевищення влади і службових повноважень працівниками правоохоронних органів в період листопада 2013 року – лютого 2014 року, що призвело до масових жертв серед протестувальників, організації умисних вбивств та інших фактів злочинної протидії протестним акціям", - йдеться в повідомленні.

Так, у ході досудового розслідування на підставі отриманої інформації від Державної фіскальної служби України встановлено, що ряд пов'язаних між собою підприємств, зареєстрованих у Вінницькій, Київській і Одеській областях і м. Києві, які мають прямий стосунок до одного з колишніх посадових осіб (якого підозрюють у цьому провадженні), в період 2016-2017 років не відбивали у податковій звітності придбання експортованої продукції, що свідчить про проведення незаконних операцій з легалізації товарів невстановленого походження.

"Встановлено, що експортовану продукцію закуповували у фермерських господарств та інших сільгоспвиробників за готівку, без відповідного її офіційного обліку. Крім того, зазначеними підприємствами не відбито в податковій звітності отримані доходи і, відповідно, не було сплачено податки на прибуток і додану вартість", - зазначили в прокуратурі.

Поряд з цим дану група суб'єктів госпдіяльності, зареєстровану на низку підконтрольних підставних осіб, використовували для документального оформлення незаконних операцій з експорту продукції невстановленого походження.

Було проведено обшуки за місцем проживання осіб, причетних до скоєння злочинів, в тому числі колишніх високопоставлених чиновників і осіб (організаторів, співвиконавців), які зареєстрували (перереєстрували) на підставних осіб ряд підприємств з метою прикриття незаконної діяльності з легалізації прибутків, отриманих злочинним шляхом, і використовували їх для проведення зазначених незаконних операцій з експорту товарів без відбиття в податковій звітності операцій з її придбання та сплати відповідних податків.

"За результатами обшуків за місцем проживання одного з колишніх високопоставлених чиновників виявлено та вилучено грошові кошти в сумі понад 200 тис. дол., 3 кг золота, дорогоцінні вироби, картини та ікони, документи та чорнові записи, що стосуються службової діяльності, а саме проведення силових операцій правоохоронних органів з протидії протестних акцій, зброю і набої до неї", - повідомили в Генпрокуратурі.

Під час обшуків за місцем проживання співучасників злочинної групи та офісних приміщень вилучено бухгалтерські документи та чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність, підроблені печатки органів державної влади та печатки підприємств з ознаками фіктивності, нерезидентів, штампи і печатки нотаріусів.

За результатами обшуків на підприємствах (в портах і зернових терміналах), де відбувався незаконний експорт, вилучено продукції, за попередніми даними слідства, на загальну суму близько 200 млн грн. Операції з експорту зазначених товарів здійснювалися без відбиття в податковій звітності та сплати відповідних податків.

Наразі вирішується питання щодо притягнення причетних до зазначених злочинних дій осіб до кримінальної відповідальності.

Як повідомлялося, майже 890 млн грн, арештованих у рамках справи про ухилення від податків банди Януковича, планують спрямувати на соцвиплати.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...