Гості ток-шоу "Пульс" розказали, як Україні вийти з кризи

Запрошені гості розповіли, як побороти економічну кризу

"112 Украина"

Гості політичного ток-шоу "Пульс" на телеканалі "112 Україна" розповіли, як, на їхню думку, побороти кризу в Україні. 

Економіст Ігор Гарбарук: "Насправді країна має засвоїти одну просту тезу, що політичної свободи без економічної не буває. Відповідно, економічна свобода може відбутися тоді, коли ми будемо інвестувати усі кошти, які у нас є всередині країни, в реальний сектор економіки. Тільки реальний сектор економіки, тільки висока додана вартість зможуть дати нам шлях до розвитку. Потрібно забути спаскуджене сьогоднішнім урядом слово "реформи" і закцентувати весь подальший шлях на економічному розвитку. Тільки економічний розвиток країни може призвести до покращення життя кожного українця. Тільки інтереси конкретного українця, національні інтереси країни мають бути на чолі діяльності уряду. Без цього шляху немає".

Економіст Олег Пендзин: "Зараз достатньо багато говорять, якою має бути економіка України в майбутньому. І чомусь, коли звичайний українець слухає рецепти, які є, всі говорять, що хочуть знизити податки, збільшити соціальні виплати, щоб усім було добре. Але у мене завжди виникає питання: за рахунок яких коштів, знижуючи податки, ви будете збільшувати соціальний пакет? Тому будь-яка економіка – це вміння балансу. На мій погляд, треба починати з одного – визначити пріоритети, що саме у майбутньому має бути драйвером розвитку нашої економіки, що треба зробити. І зрозуміло, що це не може бути тільки сільське господарство. Багатих аграрних країн не буває. Без серйозної промисловості, без виробництва продукції з високою доданою вартістю не буде високого ВВП. Тому кожен політик зараз говорить про структурні реформи. Це переорієнтація економіки з сировинної складової на виробництво високої доданої вартості, на виробництво кінцевого продукту. Якщо цього не буде – ми і далі будемо лишатися сировинним додатком великих промислових країн".

Народний депутат Юрій Бойко: "Я абсолютно переконаний в тому, що у нашої економіки прекрасне майбутнє, тому що у нас для цього все є. У нас дуже багата ресурсами країна, багата енергоносіями країна, дуже хороші умови для створення божевільного експортного потенціалу в частині продовольства. Нам потрібно зробити кілька програм, орієнтованих на підтримку реального сектора економіки і свого виробника. Ми повинні думати про свого виробника, а потім вже - який у нас буде імідж в світі, як сприймуть наші захисні заходи, як на нас будуть дивитися. Ми повинні захищати своє. Як тільки прийде усвідомлення і коли ми це реалізуємо на практиці, а так можна зробити, починаючи від енергоносіїв, продовольства, машинобудування, які можуть, як локомотиви, потягнути відстаючу економіку вперед, створивши їм умови, державну програму, підтримавши їх податковою політикою - це те, що проходили всі країни, які стали успішними. Зосередившись на цьому, ми можемо досягти, і переконаний, що досягнемо, успіху і створимо нормально працюючу економіку, яка потім дасть можливість робити всі необхідні соціальні виплати для захисту людей в державі. Це та мета, яку потрібно ставити перед собою і яка, на мій погляд, повинна стати національною ідеєю. Я вважаю, що національною ідеєю у нас, крім завершення конфлікту, повинна стати боротьба з бідністю, бо бідні люди - привід для всіх маніпуляцій. Якщо ми на базі працюючої економіки поборемо бідність - я буду вважати, що ми своє завдання виконали".

Народний депутат Андрій Іллєнко: "Мене важко назвати фанатом світового банку, але я сьогодні прочитав їх звіт про економічну ситуацію в Україні, і там було сказано, на мій погляд, цікаву річ. Світовий банк констатує, що в Україні дуже високоосвічене і працьовите населення, є високий рівень розвитку багатьох галузей промисловості, є великий потенціал розвитку, але водночас дуже погана реалізація цих можливостей. Вони говорять, в чому причина цього. Я не з усіма пунктами згоден, там є головний, який вони ставлять наперед, – це тотальна олігархізація української економіки, її монополізація, відповідно породжена нею корупція, яка не дає можливості розвиватися малому і середньому бізнесу, не дає можливості розвиватися і збільшуватися середньому класу, і в цьому бачать проблему. Наше бачення свободи таким і є. Якщо ми говоримо про економічну складову, то найбільшою проблемою є саме олігархізація української економіки і політики. Ми пропонуємо свій антиолігархічний пакет, який включає ключові законопроекти, – це антимонопольний законопроект, реальна демонополізація економіки, це стосується антиофшорного законодавства, тому що Україна втрачає мільярди доларів щороку, і це нова податкова система".

Кандидат філософських наук Валентин Землянський: "Я не бачу рецепту. Без вирішення політичних питань, без врегулювання всіх тих конфліктів, які існують на сьогоднішній день, ми не дійдемо туди, маючи конфлікт на власній території, не кажучи вже про розвиток власної економіки. І, звичайно, енергетична частина, про яку вже було неодноразово сказано. Є всі підстави і ресурси для того, щоб змінити енергетичну політику всередині країни, і тим самим додати додатковий елемент в економічний базис держави".

Народний депутат Нестор Шуфрич: "Зверніть увагу: прихід нашої команди знаменується зростанням всіх соціальних стандартів. Ми розуміємо, що гроші у людей - це кров економіки. І гроші треба давати не за відсотки і кредити, а треба давати людям, тому що вони стимулюють розвиток національної економіки. Чому мені складно сьогодні відповісти на це питання? Тому що сьогодні ми перебуваємо в умовах воєнного конфлікту. У цих умовах люди інтуїтивно визначили самі, яка найголовніша задача сьогодні стоїть перед Україною, - завершити військове протистояння. І український народ в цьому мудрий. Без миру стабільності годі й шукати. Я впевнений, що якраз ця стратегія миру і розуміння, як стабілізувати економіку і як піднімати доходи наших громадян, і дасть зрештою результат".

Екс-міністр економіки Віктор Суслов: "Якщо говорити коротко, я думаю, що найголовніше - законно на виборах змінити владу, яка проводить неправильну економічну політику".

Народний депутат Юрій Павленко: "На мій погляд, усі державні рішення мають ухвалюватися, виходячи з потреб, інтересів і добробуту кожної конкретної сім’ї. Індикатором успішності будь-якої реформи, чи дії, чи рішення влади має стати тривалість життя українця. Яка залежить від якості життя кожного українця. Коли комплекс цих державних рішень буде будуватися не від гасел, не від тимчасових політичних інтересів, а від людини, тоді, я переконаний, дуже багатьох проблем, і економічних так само, не буде. А разом з тим мають бути чітко захищені права людини, і людина має бути в центрі будь-якого рішення, дії й існування влади. Має бути свобода слова і верховенство права. Тоді ми будемо мати ефективну, результативну, спрямовану на людину і заради людини економіку".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>