Пресс-служба НБУ

Національний банк відзначає забезпечення безпеки банків з російським державним капіталом. Про це повідомила глава НБУ Валерія Гонтарева в четвер у Вашингтоні на круглому столі, передають "Українські новини".

Гонтарева повідомила, що банки з російським держкапіталом поступово скорочують свою присутність в Україні з перспективою повного виходу з ринку.

"Коли почалася війна на нашій території, ми зрозуміли, що не буде "рожевого" майбутнього у банків з російським капіталом. Ми кілька разів обговорювали з керівниками цих банків їх майбутнє, і вони сказали, що будуть зменшувати свою присутність", - сказала вона.

Новини за темою: В Україні заблоковано відділення "Сбербанку" в Дніпрі, всі інші відновили роботу

Глава НБУ повідомила, що зараз ці банки перебувають під санкціями і їх власники ведуть переговори про продаж активів.

"У них залишається тільки або продатися, або самоліквідуватися", - підкреслила глава НБУ.

В даний час, за її словами, відділення російських банків знаходяться в безпеці.

"За останні роки так звані "націоналісти" - а вони нічого спільного з справжніми націоналістами не мають - почали вандалізм щодо банків і завдали шкоди банківській системі... Зараз ми забезпечили фізичну безпеку банків, ми забезпечили їм ліквідність. Ця ліквідність не йде до російським акціонерам, вона використовується на виплату депозитів. Ці банки платоспроможні і добре капіталізовані", - додала Гонтарева.

Також Гонтарева нагадала, що з 3,3 млрд доларів прямих іноземних інвестицій в Україну в 2016 році більше 2 млрд доларів в минулому році припали на банківський сектор.

Новини за темою: В Одесі представники НК почали безстрокову акцію з блокування "Сбербанку"

При цьому 90% капіталізації забезпечили саме банки з російським держкапіталом.

Вона пояснила, що потреба в капіталізації у цих банків виникла саме у зв'язку з окупацією Донбасу.

"Після кризи 2008 року російські банки багато інвестували в промисловість Донецька і Луганська, але після того, як вони (росіяни) окупували ці території і фізично знищили промисловість, їм (банкам, - ред.) довелося докапіталізуватися за кредитними портфелями", - додала глава НБУ.

Нагадаємо, 16 березня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо банків з російським капіталом. В кінці березня НК прийняв рішення тимчасово розблокувати відділення "Ощадбанку". Слідом "Сбербанк" Росії оголосив про продаж української "дочки". Покупцями виступають Norvik Banka (Латвія) і приватна білоруська компанія. Григорій Гусельников (через Norvik Banka) придбає 45%, Саїд Гуцерієв, власник білоруської компанії, — 55%. ЗМІ писали, що суму угоди оцінили в 130 млн дол.

Новини за темою: У Харкові під час сутички з мітингувальниками біля "Сбербанку" постраждав поліцейський