"Газпром" відреагував на заяву "Нафтогазу" про арешт його активів у Нідерландах

У компанії стверджують, що не отримували офіційного повідомлення

runews24.ru

Російський газовий монополіст ВАТ "Газпром" відреагував на заяву НАК "Нафтогаз України" про арешт його голландських активів. Зокрема у компанії зазначили, що знають про дії "Нафтогазу" в Нідерландах щодо примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу, але не отримували жодних офіційних повідомлень про результати, повідомляє "РІА Новини".

"Газпром" зможе представити докладні коментарі з цього питання тільки після ретельного вивчення документів, якщо вони офіційно надійдуть на нашу адресу. На сьогоднішній день жодні офіційні повідомлення в рамках цієї процедури в "Газпром" ні від кого не надходили", — стверджують у компанії.

При цьому наголошується, що "Газпром" готовий і буде захищати свої права "згідно з чинним законодавством".

За інформацією "Інтерфаксу", коментар "Газпрому" на заяву "Нафтогазу" про арешт його активів у Нідерландах практично слово в слово повторює коментар до новини про атаки на його активи в юрисдикції Швейцарії.

Як відомо, раніше сьогодні НАК "Нафтогаз України" заявив, що голландські активи ПАТ "Газпром" були арештовані для виплати НАК "Нафтогаз" 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість нараховуватимуть відсотки - 526 тис. дол. на день починаючи з 1 березня.

Проте "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

Після цього Україна конфіскувала всі кошти російського "Газпрому", які перебували на території України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів