"Газпром" вдався до шантажу, "Нафтогаз" повинен максимально швидко врегулювати питання браку газу, – Гройсман

Глава уряду закликав місцеву владу постійно контролювати ситуацію і оперативно реагувати, якщо людям потрібна буде допомога

З відкритих джерел

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив керівництву НАК "Нафтогаз України" максимально швидко врегулювати питання щодо браку газу через дії російського "Газпрому". Про це він 2 березня повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Газпром вдався до шантажу Європи та України, понизивши в системі подачі газу тиск. Це зумовлює технічні труднощі. Але немає нічого такого, з чим би ми не впоралися", – сказав у своєму відеозверненні Гройсман.

Він підкреслив, що НАК "Нафтогаз України" як ключовому елементу енергетичної системи України треба завжди пам’ятати, "з ким маємо справу" і робити все, аби не допускати збоїв і знаходити варіанти постачання палива.

Гройсман повідомив, що мав розмову з керівництвом НАК і поставив чітке завдання – вирішити питання недопущення проблем і знаходження альтернативних джерел палива для забезпечення енергобезпеки.

"Перед керівництвом НАК "Нафтогаз" мною поставлено завдання максимально швидко врегулювати проблему", - написав він на своїй сторінці у соцмережі. 

"Важливо також, щоб і місцева влада відслідковувала ситуацію щогодини. Все має працювати нормально. Всі служби вже переведені в посилений режим", – додав прем’єр-міністр.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня. "Газпром" при цьому не згоден із рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Також зазначимо, що Стокгольмський арбітраж не задовольнив вимогу "Нафтогазу" про перегляд тарифу на транзит газу, оскільки впровадження регуляторної реформи на території України не входить до компетенції трибуналу.

1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив попередню оплату для відновлення постачань російського газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору з чинним контрактом. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням договору та невиконанням рішення арбітражу.

А вже 2 березня НАК закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу.

Згодом стало відомо, що Міненерговугілля перевело генерувальні компанії з газу на мазут, призупинило роботу дитсадків, шкіл і вишів, а також рекомендувало переглянути план дій виробничих об'єктів для економії газових ресурсів. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів