"Газпром" домігся призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу, "Нафтогаз" оскаржуватиме

У НАК "Нафтогаз" заявили, що суд не повідомив компанію про клопотання "Газпрому", а також не заслухав пояснення і контраргументи

Фото з відкритих джерел

Апеляційний суд округу Свеа в Швеції 13 червня виніс наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між "Нафтогазом" і "Газпромом" з приводу транзитного контракту. Про це повідомляє "Інтерфакс".

Згідно з інформацією видання, "Газпром" заявив, що 7 червня звернувся з клопотанням до апеляційного суду, щоб оскаржити арбітражне рішення з транзитним контрактом, а також у зв'язку із "спробами "Нафтогазу" до розгляду скарги по суті розпочати процедуру примусового виконання цього рішення в різних юрисдикціях".

"Апеляційний суд погодився, що є достатні підстави для зупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Винесення наказу позбавляє НАК "Нафтогаз України" в тому числі підстав для спроб арешту активів "Газпрому" за кордоном. Дану обставину буде використано "Газпромом" при оскарженні дій судових приставів у Швейцарії та Нідерландах", - цитують заяву російської компанії.

Зазначають, що згідно із законом у Швеції "Про арбітраж" наказ апеляційного суду не можна оскаржити.

Новини за темою: Арешт українських активів "Газпрому": Що вони собою являють і чи можна їх продати

Зі свого боку, НАК "Нафтогаз" заявив про намір подати розгорнуті пояснення і контраргументи. Про це повідомляє прес-служба компанії.

У "Нафтогазі" наполягають, що рішення ухвалили без виклику компанії - а значить, без урахування пояснень і аргументів з цього приводу. Зазначають, що апеляційний суд округу Свеа в Швеції не повідомив "Нафтогазу" щодо наявності клопотання від російської компанії.

"Рішення є тимчасовим. Компанія найближчим часом подасть суду свої розгорнуті пояснення і контраргументи і очікує, що, врахувавши їх, суд скасує рішення про припинення", - йдеться в повідомленні.

Пояснюють, що рішення суду зупиняє дії "Нафтогазу" за процедурою стягнення 2,6 млрд дол. з "Газпрому", але не скасовує рішення арбітражу і не дає російській компанії права вимагати повернення 2,1 млрд дол., вже зарахованих рішенням арбітра в якості компенсації "Нафтогазу".

Новини за темою: Як "Північний потік - 2" роз'єднує Євросоюз

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу".

Проте "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України". Після цього Україна конфіскувала всі кошти російського "Газпрому", які перебували на території України.

Нещодавно "Нафтогаз" повідомив про арешт голландських активів "Газпрому" для виплати Україні 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу. У зв'язку з цим "Газпром" звернувся до швейцарського суду зі скаргою щодо арешту активів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів