"Газпром" почав переговори з "Нафтогазом" щодо нового транзитного контракту, - ЗМІ

Компанії обговорюють умови поставок газу до Європи через Україну після 2019 року

Фото з відкритих джерел

Російський "Газпром" і Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" почали обговорення умов нового контракту щодо транзиту газу через територію України в Європу. Про це "Ведомостям" повідомили два джерела, близькі до сторін переговорів.

За їхніми даними, йдеться не про перегляд умов чинного до кінця 2019 року контракту, а про новий – з 2020 року.

За даними співрозмовника, близького до "Нафтогазу", питання про продовження транзиту після 2019 року порушувалося кілька тижнів тому, під час зустрічі представників обох компаній.

Новини за темою: "Нафтогаз" через суд вимагатиме арешту європейських активів "Газпрому"

"Контакти за період після 2019 року почали", – підтверджує інший співрозмовник.

Водночас, які умови транзиту обговорюються, співрозмовники уточнювати не стали, оскільки переговори знаходяться на ранній стадії.

"Ми поставили ("Газпрому", - ред.) питання, що (в їхньому розумінні, - ред.) означає привабливі комерційні умови. Але російська сторона поки не дала чіткої відповіді", - говорить близький до "Нафтогазу" співрозмовник.

Новини за темою: "Газпром" зарезервував 4,7 млрд доларів для виплат "Нафтогазу" за рішенням Стокгольмського арбітражу, - ЗМІ

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації сумою 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

Після цього Україна конфіскувала всі кошти російського "Газпрому", які були на території України.

Джерело: Ведомости

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів