"Газпром" має намір добиватися перегляду рішення шведського суду щодо суперечки з "Нафтогазом"

Також у "Газпромі" зазначили, що англійський суд скасував рішення від 18 червня щодо арешту активів "Газпрому" на території Англії та Уельсу

ru.tsn.ua

Російський "Газпром" має намір добиватися перегляду рішення Апеляційного суду округу Свеа (Швеція), який скасував призупинення рішення Стокгольмського арбітражу щодо суперечки з Національною акціонерною компанією "Нафтогаз". Про це "ТАСС" повідомили в "Газпромі".

"У той же час сьогодні шведський суд задовольнив прохання "Нафтогазу України" про скасування наказу про зупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. "Газпром" має намір домагатися перегляду цього рішення", - повідомили в компанії.

У "Газпромі" підкреслили, що компанія продовжить захищати свої права усіма доступними засобами у рамках чинного законодавства.

Крім того, в "Газпромі" зазначили, що в четвер англійський суд скасував рішення від 18 червня 2018 року про арешт активів "Газпрому" на території Англії та Уельсу.

"Умовою скасування наказу стало прийняте "Газпромом" зобов'язання не відчужувати акції Nord Stream AG до закінчення слухань в англійському суді у справі про визнання і приведення у виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит від 28 лютого 2018 року", - відзначили в "Газпромі".

Нагадаємо, 18 червня НАК "Нафтогаз України" звернувся до Апеляційного суду Швеції, який 13 червня видав наказ про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу за клопотанням ВАТ "Газпром". 

Раніше повідомлялося, що клопотання "Газпрому" про припинення стягнення коштів на користь "Нафтогазу" було задоволено апеляційним судом округу Свеа (Швеція). Крім зниження ймовірності нових арештів, це рішення дозволяє звертатися до судів Швейцарії та Нідерландів з метою зняти вже накладені на місцеві активи "Газпрому" арешти.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж, розглядаючи позов "Нафтогазу" до "Газпрому", постановив стягнути з російської компанії компенсації на користь України на суму 4,63 млрд дол. за недопостачання узгоджених транзитних обсягів газу.

Крім того, "Газпром" зобов'язали виплатити на користь "Нафтогазу" 2,56 млрд дол.

"Газпром" у відповідь на рішення заявив, що починає розірвання газових контрактів з Україною. Після цього Україна конфіскувала всі активи россійської компанії, які перебувають у межах країни.

На початку травня "Нафтогаз" повідомив про накладення арешту на активи "Газпрому" в Нідерландах в межах стягнення 2,6 млрд дол. за рішенням арбітражу. "Газпром" відповів скаргою до швейцарського суду, вимагаючи призупинити виконання рішення арбітражу.

У червні Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) залишив у силі своє рішення щодо зупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року у суперечці між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України" в рамках контракту на транзит газу через територію України.

13 вересня Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) скасував призупинення рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору Національної акціонерної компанії "Нафтогаз" з російським "Газпромом".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів