Газовий конфлікт між Україною і РФ не вплине на реалізацію "Північного потоку-2", - оператор проекту

Оскільки проект спрямовано на вклад у довгострокову безпеку постачання газу до Європи

Маршрут газопроводу "Північний потік-2" Аргументы и факты

Газовий конфлікт між Україною і РФ не вплине на реалізацію проекту "Північного потоку-2". Про це "РИА Новости Украина" повідомив фінансовий директор компанії - оператора проекту Nord Stream 2 AG Поль Коркоран.

"Розвиток (конфлікту "Газпрому" і "Нафтогазу") не впливає на реалізацію проекту "Північний потік-2", оскільки його (проект) спрямовано на вклад у довгострокову безпеку постачання газу до Європи", — сказав Коркоран.

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

"Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

Водночас "Нафтогаз" вимагає в "Газпрому" компенсувати 34% переплати за екстрену закупівлю газу в Європи за період, коли російська компанія знизила тиск під час транзиту газу.

"Газпром" заявив, що подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів