З відкритих джерел

РФ повинна нести зобов'язання щодо захисту українських інвесторів у Криму після його анексії згідно з двосторонньою російсько-українською угодою про захист інвестицій. Таке рішення ухвалили арбітри Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration), пише Люк Ерік Пітерсон (Luke Eric Peterson) у виданні Investment Arbitration Reporter.

Раніше суд повідомив, що ухвалив проміжне рішення, яке стосується деяких питань юрисдикції та допустимості, за позовами "ПриватБанку" та його колишнього власника Ігоря Коломойського проти Росії у зв'язку з анексією Криму.

"24 лютого 2017 року, після проведення обговорень, склад арбітражу одноголосно ухвалив проміжне рішення, що стосується деяких питань юрисдикції та допустимості", - йшлося в публікації арбітражу від 9 березня 2017 р.

Будь-якої додаткової інформації про це рішення немає.

Новини за темою: Міжнародний арбітраж зобов'язав Україну відшкодувати 12 млн дол. збитків британській JKX Oil&Gas

Нагадаємо, раніше "Інтерфакс-Україна" повідомляв що арбітражний розгляд за позовом Ігоря Коломойського і ТОВ "Аеропорт "Бельбек" проти РФ було розпочато 13 січня 2015 р. на основі регламенту UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law, Комісія ООН з права міжнародної торгівлі) й угоди між урядами РФ та України від 27 листопада 1998 р. про захист інвестицій. Позивачі заявили, що РФ порушила свої зобов'язання, що випливають із зазначеного договору, шляхом вживання з лютого 2014 року заходів, які позбавили позивачів прав власності, договірних та інших прав з експлуатації пасажирського термінала для комерційних перельотів аеропорту "Бельбек" у Криму.

Коломойський заявляв про наявність у нього до 2020 року контракту на управління пасажирським терміналом аеропорту "Бельбек" у Севастополі, націоналізованим Росією після анексії Криму. Він зажадав від РФ компенсації втрат у вигляді можливого доходу від термінала. Йдеться про суму розміром 15 млн дол.

Потім, 13 квітня 2015 р., подібний арбітражний розгляд проти РФ ініціювали "ПриватБанк" і ТОВ "Фінансова компанія "Фінілон", оскільки анексія Росією Криму не дозволила позивачам продовжити свій банківський бізнес у Криму.

Як повідомлялося, Гаазький арбітраж розглядає ще низку подібних позовів від компаній, пов'язаних із колишніми акціонерами "ПриватБанку", зокрема "Укрнафти" і ТОВ "Стабіл", що втратили в Криму нафтобізнес, та екс-голови правління "ПриватБанку" Олександра Дубілета і 18 компаній, що втратили в Криму активи у сфері нерухомості. Усі ці справи також дійшли до етапу слухань про юрисдикцію, проте рішень ще не ухвалювали.