Fitch підтвердило рейтинги "Укрексімбанку" і "Ощадбанку" на рівні "CCC"

Національний довгостроковий рейтинг обох банків підтверджений на рівні "AA(ukr)", прогноз "Стабільний"

dsnews.ua

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings (Fitch) підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті державних "Укрексімбанку" і "Ощадбанку" на рівні "CCC". Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті агентства.

"Довгострокові рейтинги CCC і рейтинги стійкості ССС відображають недоліки кредитоспроможності банків, зокрема, високий рівень знецінення кредитів, слабку прибутковість до відрахувань під знецінення кредитів та низькі показники достатності капіталу", - пояснюється в повідомленні.

При цьому наголошується, що експерти рейтингового агентства враховували складну, проте поступово стабілізуюче, операційне середовище, прийнятне покриття існуючих непрацюючих кредитів (з простроченням більше 90 днів) резервами під знецінення, зниження короткострокових ризиків рефінансування після реструктуризації єврооблігацій банків в 2015, стабілізацію тенденцій за депозитами, що підтримується недавньою стабілізацією гривні, а також хороший запас ліквідності.

Новини за темою: Fitch встановило рейтинг Києва на рівні "можливого дефолту"

"Самостійні показники кредитоспроможності двох розглянутих банків у високій мірі пов'язані з кредитоспроможністю суверенного емітента зважаючи на великі прямі вимоги банків до держави і, в більш широкому плані, до держсектору економіки, а також із залежністю кредитоспроможності від здатності влади підтримувати макроекономічну стабільність і компанії держсектора", - підкреслюється в повідомленні.

У відповідності зі шкалою Fitch, рейтинги групи ССС означають, що дефолт емітента, якому вони присвоєні, є реальною можливістю, а здатність виконувати фінансові зобов'язання залежить від ділової або економічної кон'юнктури.

Як повідомлялося, раніше в Fitch підтвердили довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в національній валюті на рівні "CCC", а також НАК "Нафтогаз України".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів