Міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Архівне фото.
З відкритих джерел

Фінансування освіти у 2017 році у порівнянні із минулим зросло - зокрема, обсяг освітньої субвенції - на 2,8 млрд грн. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час Години запитань до уряду 17 березня, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Як змінилося фінансування у 2017 році? Фінансування зросло. Зокрема, обсяг освітньої субвенції зараз становить понад 52,5 млрд грн, це на 2,8 млрд грн більше, ніж 2016 року. Також передбачена урядом додаткова дотація у сумі майже 15 млрд грн на освіту, медицину і культуру. Ми очікуємо, що орієнтовно з цієї дотації близько 8 млрд грн – це освіта, яка має допомогти місцевим бюджетам справитися з тими повноваженнями і навантаженням, які вони мають у сфері освіти", - сказала Гриневич.

Окрім того, вона розповіла про те, яким чином буде розподілено залишки освітньої субвенції минулого року.

"Крім того, передбачено з залишків освітньої субвенції минулого року цільові кошти для розвитку матеріально-технічної бази, капітальних ремонтів сфери освіти. Зокрема, 30 млн грн для об’єднаних територіальних громад. Крім того, 300 млн грн для закупівлі природничо-математичних кабінетів, тому що природничо-математична освіта для нас є пріоритетом у сфері загальної і середньої освіти. А також 200 млн грн на засадах співфінансування 70 на 30 на шкільні автобуси", - зазначила Гриневич.