Експерт: Із вересня почнеться чергова хвиля девальвації, курс долара буде близьким до закладених у бюджеті 30,10 грн

Скаршевський також зазначив, що в найближчі 1-2 тижні курс гривні, швидше за все, буде зміцнюватися

112.ua

З 1 вересня розпочнеться чергова хвиля девальвації, курс буде близьким до закладених у бюджеті 30,10 грн. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив економічний експерт Віктор Скаршевський.

"Найближчі 1-2 тижні курс, швидше за все, буде зміцнюватися, тому що особливих зовнішніх платежів немає. Наступний великий платіж у сумі 500 млн дол. 1 вересня. Я думаю, що з 1 вересня і розпочнеться чергова хвиля девальвації, курс буде близьким до закладених у бюджеті на кінець року 30,10 грн. Там девальвація буде вищою, ніж минулого року, тому що можливе погіршення зовнішньої економічної кон'юнктури. Девальвація буде ще і тому, що уряд зацікавлений у наповненні дохідної частини бюджету, а від курсу долара залежить 40% дохідної частини, ПДВ на імпорт, ввізне мито, акцизи на імпорт та інші платежі, прив'язані до валюти", - сказав він.

На запитання ведучого, чого варто очікувати від валютних резервів восени, експерт сказав, що вони будуть зменшуватися.

"Якщо не буде нових позик, то природно золотовалютні резерви будуть зменшуватися. Вони минулого тижня ще на 250 млн дол. зменшилися, тому що НБУ виходив з інтервенціями на міжбанківський ринок для того, щоб трохи знизити темпи девальвації гривні. Також минулого тижня було виплачено ще 450 млн дол. МВФ. Ми чекаємо від МВФ грошей, поки він нам не дає, Україна йому їх віддає", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше в НБУ заявили, що міжнародні резерви України за липень скоротилася 1,3% і станом на 1 серпня за попередніми даними склали 17 748,5 млн доларів. Скорочення резервів зумовлено в тому числі здійсненням платежів за державним боргом, що номінований в іноземній валюті.

Раніше голова ради Нацбанку Данилишин розповів, чому в липні подорожчав долар.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів