Для того, щоб отримати достойну зарплату у Польщі потрібно працювати щонайменше по 12 годин, - українські роботодавці

kyiveuromarathon

Попри намагання українських підприємств втримати своїх працівників, вони продовжують поповнювати лави трудових мігрантів. І вищі зарплати - далеко не єдиний стимул для них. Про це пише DW у матеріалі "Відтік кадрів з України: чому криза лише поглиблюється".

Керівник HR-департаменту підприємства "Електроконтакт Україна" Роман Куйбіда пояснив, що здебільшого трудові мігранти їдуть працювати за кордон на сезон.

"За кордоном починаються сезонні роботи, і працівники часто виїжджають туди на заробітки. Після сезону вони знову повертаються, і більшість з них знову хоче працевлаштуватися на наше підприємство. Головний їхній аргумент, звичайно, це зарплата, яка там є вищою, аніж в Україні", - пояснює він.

Щоб втримати працівників, на заводі постійно покращують умови праці, зокрема, піднімають заробітну плату. Нині для виробничого персоналу вона у середньому становить 9,5 тисячі гривень. Крім того, працівникам пропонують можливості кар'єрного росту, офіційне працевлаштування, безкоштовну медичну страховку, транспортування до місця роботи, дешеве харчування тощо. Однак, цього виявляється не достатньо, щоб втримати працівників.

"У нас зміна триває вісім годин, безпечні умови праці, а в тій же Польщі, щоб отримати достойну зарплату, наприклад, вдвічі більшу, аніж в Україні, потрібно працювати щонайменше по 12 годин", - продовжує Роман Куйбіда.

Факт значного відтоку кадрів з українських підприємств констатують також у Федерації роботодавців України (ФРУ). "Кадрова криза через відтік працівників за кордон - це наслідок непродуманої політики, яку роками проводили в країні: будували Україну як сировинну державу. А в таких країнах, де розвиваються галузі з низькою доданою вартістю, не буває високих зарплат",  - стверджує гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.

Нагадаємо, в Україні з'явилася онлайн-платформа, яка наочно показує масштаби трудової міграції. Тільки з кінця березня країну покинуло понад 500 тис. осіб.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів