Павло Розенко
Пресс-служба Кабмина

Для модернізації пенсійної системи, яку планується провести з 1 жовтня в рамках проведення пенсійної реформи, до кінця 2017 року потрібно близько 11 млрд гривень. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, передає прес-служба уряду.

"Я неодноразово протягом останнього року говорив про ту соціальну несправедливість, коли для 4,5 млн українців, які мають пенсію від 1,5 тис. гривень до 4 тис. гривень, ніякого підвищення не відбувалося з 2012 року... І в рамках пенсійної реформи з 1 жовтня така модернізація відбудеться. За нашими розрахунками, з жовтня до кінця року на це буде потрібно приблизно 11 млрд гривень", - заявив Розенко.

Новини за темою: Рева назвав максимальну на сьогодні пенсію в Україні: майже 60 тис. грн

Також віце-прем'єр-міністр заявив, що завдяки підвищенню мінімальної зарплати до 3200 гривень Пенсійний фонд отримав більше доходів.

"Ми сьогодні маємо позитивний ефект від підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень, і Пенсійний фонд отримав доходів приблизно на 5 млрд більше, ніж ми планували. Тобто якщо такі темпи зростання економіки збережуться, ці 11 млрд гривень станом на жовтень будуть без будь-яких додаткових вливань з державного бюджету", - пояснив Розенко.

Новини за темою: Рева заявляє, що пенсійна система України сьогодні стоїть перед катастрофою

Він також повідомив, що скасування оподаткування пенсій відбудеться для 500 тисяч пенсіонерів.

"Цього рішення чекають близько 500 тис. працюючих пенсіонерів. Для державного бюджету ця сума з жовтня до кінця року буде становити 600-700 млн гривень", - зазначив віце-прем'єр.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував "якісне" підвищення пенсій з жовтня.