Детінізація ринку брухту усуне корупцію і забезпечить промислове зростання, – експерт

На думку експерта, зараз ринок брухту занадто зарегульовано, що створює можливості для корупції, яка спотворює ринок і призводить до падіння ломосбору в Україні

Законопроект №7497 "Про детінізацію ринку металургійної сировини" дозволить не лише усунути корупцію на низовому рівні у галузі, але і забезпечить промислове зростання в Україні. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, повідомляє uaprom.

"Ми спільно з ломозаготівниками зареєстрували законопроект, який дозволить навести порядок у галузі. Це один із 35 законопроектів, які прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав в числі тих, які дозволять збільшити промислове виробництво в країні", - сказав експерт.

За його словами, дана законодавча ініціатива забере зайві повноваження у низового рівня чиновників, наприклад, міліціонерів, які займалися відвертими поборами з заготівлі брухту.

"Це дасть можливість підприємствам легально заготовляти сировину. Тільки один законопроект може дати додаткові тонни сталі і забезпечить кілька відсотків зростання промвиробництва в Україні", - зазначив Каленков.

На думку експерта, зараз ринок брухту занадто зарегульовано, що створює можливості для корупції, яка спотворює ринок і призводить до падіння ломосбору в Україні.

"Надмірна регуляція - це не додатковий контроль. Коли контролюючий орган чи міліціонер бере хабарі, то йому все одно, що несуть на брухтозаготівлі: люки, дроти і т. д. Тому коли ми говоримо про дерегуляцію, то це збільшення контролю за заготівельниками брухту", - підкреслив глава "Укрметаллургпрома".

Як повідомлялося раніше, законопроект №7497 передбачає 5 основних нововведень, які дозволять збільшити надходження в бюджет від брухтозаготівлі в 20 разів.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів