З відкритих джерел

Система захисту інформації електронного декларування розроблена лише частково і не відповідає ані нормативним документам, ані технічному завданню. Про це повідомляє прес-служба Держспецзв’язку на сторінці у Facebook.

"Наявна функціональність Реєстру (Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) не відповідає цілям створення системи електронного декларування, про що було наголошено на робочій зустрічі представників державних органів та зацікавлених сторін ЄС, США, ПРООН у вівторок, 9 серпня. На сьогодні, КСЗІ (комплексна система захисту інформації) Реєстру при його взаємодії з іншими реєстрами, базами і банками даних для забезпечення повної функціональності системи електронного декларування, не реалізована. Програмне забезпечення, що досліджувалося в рамках державної експертизи, виконане (розроблене) частково, що не дозволяє говорити про забезпечення надійного захисту інформації в системі електронного декларування", - говориться у повідомленні.

Експертна рада прийняла рішення про невідповідність КСЗІ Реєстру вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації у тому обсязі функцій, які зазначені у технічному завданні на створення системи захисту інформації. Тому КСЗІ  відмовили у видачі Атестату відповідності.

"Це непросте рішення, яке прийнято, усвідомлюючи можливий суспільний резонанс на тлі штучних звинувачень на адресу Держспецзв’язку. Але це єдине правильне рішення, яке ґрунтується на приписах закону та вимогах нормативних актів, повазі та захисті прав наших громадян і їх персональних даних, безумовному забезпеченні безпеки інформації, що охороняється відповідно до чинного законодавства", - опублікувала прес-служба Держспецзв’язку.

Зазначається, що замовником державної експертизи є Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). Розробником програмного забезпечення, відповідно до угоди, укладеної з Програмою розвитку ООН, виступає ТОВ "Міранда".

Повідомляється, що тільки 11 серпня Держспецзв’язку надали все необхідне для проведення експертизи, і це ускладнило процес. Але "навіть за таких умов було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень із захисту інформації вимогам технічного завдання на побудову КСЗІ Реєстру, а також не підтверджені спроможності системи забезпечувати безпеку окремих задекларованих функцій, зокрема в частині ідентифікації та автентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID".

Серед наданих документів були відсутні акти завершення дослідної експлуатації, завершення робіт зі створення КСЗІ, протокол її попередніх випробувань, а це може свідчити про незавершеність робіт зі створення КСЗІ Реєстру, йдеться у повідомленні Держспецзв’язку.

Новини за темою: У МЗС зв'язали запуск системи електронного декларування з наступним траншем МВФ

Нагадаємо, нещодавно президент України Петро Порошенко заявляв, що електронне декларування активів українських чиновників стартує з 15 серпня 2016 без затримки.

На таку заяву Порошенко відреагували у представництві ЄС в Україні і підтримали вчасний запуск електронного декларування.