Держбанки мають намір узгодити свою політику на ринку, – Шлапак

Шлапак визнав, що у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" у держави виявилося два ощадних банки

З відкритих джерел

Керівники підконтрольних державі українських банків на зустрічі в Києві в четвер мають намір обговорити питання узгодженої політики на фінансовому ринку. Про це повідомив голова правління найбільшого на ринку банку "ПриватБанк" Олександр Шлапак в ході прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

"Переконаний, що домовимося про питання процентної політики і про певний розподіл ринку", – сказав він.

Шлапак визнав, що у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" у держави виявилося два ощадних банки, однак "Ощадбанк" більше працював з корпоративним сектором, тоді як "ПриватБанк" більш активний у секторі приватних підприємців, малого та середнього бізнесу і має намір нарощувати позиції в цьому сегменті.

Новини за темою: Шлапак вважає, що "ПриватБанк" поки не готовий до продажу

"А далі вже державі вирішувати, що робити з двома великими ощадбанками в Україні", – сказав голова правління "ПриватБанку".

Шлапак додав, що кредитний портфель колишніх акціонерів "ПриватБанку" реструктуризований на 10 років з поквартальною виплатою.

"Угоди записано таким чином: на 10 років реструктуризація і оплата поквартально. Перші оплати повинні піти ось-ось. Ті оплати, які настали, оплачуються – обслуговуються", - сказав він.

Шлапак додав, що до 1 липня 2017 року має бути внесено забезпечення за цими кредитами.

Новини за темою: Commerzbank заблокував на своїх рахунках близько 17 млн євро коштів "ПриватБанку", – Шлапак

"Ніхто не говорив про погашення портфеля до 1 липня. Йшлося про завершення реструктуризації самого портфеля – як він буде реструктуризований і, головне, внесення забезпечення за цим портфелем до 1 липня. У разі, якщо колишній акціонер встигне це зробити – значить, тоді friendly, якщо ні – тоді інші кроки", - сказав він.

За словами керівника "ПриватБанку", на сьогодні сформовано резерви на 155 млрд грн під цей портфель кредитів.

Шлапак уточнив, що "в період турбулентності" банк втратив 5,2 млрд в гривнях. "Але зараз ситуація стабілізувалася, і цього мінуса вже майже немає, тобто гроші знову зайшли в банк. У той же час в доларах втратили 95 млн доларів", – додав він.

Шлапак також оцінив збитки "ПриватБанку" після формування резервів 135 млрд грн.

Новини за темою: Шлапак: У період турбулентності "ПриватБанк" втратив майже 30 млрд грн своїх пасивів

 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів