Данилюк: Витрати на СБУ і Генпрокуратуру потрібно зменшити, а на контррозвідку – збільшити

Міністр вважає, що скорочення витрат на Генпрокуратуру і СБУ компенсує втрати при запровадженні податку на виведений капітал

Міністр фінансів України Олександр Данилюк З відкритих джерел

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив про необхідність скорочення витрат на Генеральну прокуратуру України і Службу безпеки України, а також збільшення витрат на контррозвідку. Про це він розповів в інтерв'ю журналу "Новое время".

"В першу чергу, це Генеральна прокуратура. Сьогодні у нас кількість прокурорів на тисячу чоловік населення найвища в Європі. Далі - Служба безпеки. Я, в першу чергу, маю на увазі економічні підрозділи. Краще на контррозвідку виділяти більше грошей, адже вона реально захищає нашу незалежність. У скороченні бюджетів Генпрокуратуру і СБУ ми не тільки економимо витрати, але ще і даємо додаткові стимули для розвитку економіки", - сказав міністр.

За його словами, таке скорочення буде компенсатором втрат при введенні податку на виведений капітал, який не підтримали у Міжнародному валютному фонді через ризики для економіки.

Новини за темою: У МВФ назвали терміни перегляду програми фінансування України

"Навіть якщо будуть втрати для бюджету, а з огляду на те, що у перші роки вони будуть, ми повинні знайти компенсатори", - додав Данилюк.

Нагадаємо, на оборону країни в бюджеті на 2018 рік закладено 165 млрд грн. Зокрема, армія отримає 60 млрд грн, МВС, Держприкордонслужба і ДержНС отримають 63,9 млрд. Адміністрація Державної прикордонної служби отримає понад 9 млрд грн; Національна гвардія - понад 200 млн грн; СБУ - 7,6 млрд грн; Генпрокуратура - 7,6 млрд грн; Державне бюро розслідувань - 651,5 млн грн.

Як повідомлялося, Порошенко відклав подання до ВР законопроекту про податок на виведений капітал через позицію міжнародних партнерів.

Нагадаємо, Порошенко на зустрічі з підприємцями під час бізнес-форуму 1 грудня в Києві заявив, що настав час обговорити заміну податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал. За його словами, зміни в оподаткуванні можуть запровадити з 2019 року і це має стимулювати інвестиції та протистояти корупції.

Податок на прибуток відрізняється від податку на виведений капітал (розподілений прибуток) базою оподаткування, тобто тим, що саме оподатковується.

Нині це операційний прибуток підприємства – доходи мінус витрати.

Після запровадження податку на виведений капітал оптимізувати витрати або виводити прибуток в офшори більше не матиме сенсу. Отже, підприємства показуватимуть реальні фінансові результати.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів