Данилюк не бачить передумов для підвищення мінімальної заробітної плати в Україні

На думку глави Мінфіну, зараз головним питанням є створення Антикорупційного суду, а не підвищення соцстандартів

Цензор.нет

Міністр фінансів Олександр Данилюк вважає, що передумов для підвищення мінімальної заробітної плати в Україні за результатами першого кварталу року немає. Про це він розповів в інтерв'ю "Економічній Правді".

"Передумов немає... Підвищення "мінімалки"- це додаткові витрати. Ми прораховували кілька варіантів, скільки це може коштувати. Підвищення "мінімалки" з квітня обійшлося б держбюджету мінімум в 13 млрд грн. І це мінімальна сума, яка потрібна тільки на підвищення "мінімалки" - без урахування підвищення посадового окладу працівника і тарифного розгляду єдиної тарифної системи ", - зазначив міністр.

При цьому Данилюк уточнив, що якщо враховувати підвищення тарифного розгляду у співвідношенні до "мінімалки", то додаткова потреба в витратах на 2018 рік складе 30 млрд грн. "Перше півріччя закінчується вже через місяць. Зараз потрібно думати про Антикорупційний Суд, а не займатися популізмом", - підкреслив він.

Зазначимо, раніше Міністерство економічного розвитку оприлюднило новий консенсус-прогноз, згідно з яким, до 2021 році розмір мінімальної заробітної плати має зрости до 6 200 грн. У цьому ж році уряд планував підвищити "мінімалку" до 4,1 тис. грн. Припускалося, що це стане можливим  вже в першому півріччі, однак пізніше терміни змістилися на другу половину 2018 року.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум в Україні становить 1700 грн, а мінімальна зарплата - 3723 грн.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів