"Через позицію міжнародних партнерів": Порошенко відклав подання до ВР законопроекту про податок на виведений капітал

Текст законопроекту оприлюднено на сайті президента

Президент Петро Порошенко відклав подання законопроекту про податок на виведений капітал у Верховну Раду через позицію міжнародних партнерів. Про це повідомив заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків на своїй сторінці у Facebook.

"На жаль, через позицію міжнародних партнерів і компаній мають провести додаткове обговорення і пошук аргументів саме для них", – написав Шимків.

Текст законопроекту оприлюднено на сайті президента.

Нагадаємо, Порошенко на зустрічі з підприємцями під час бізнес-форуму 1 грудня в Києві заявив, що настав час обговорити заміну податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал. За його словами, зміни в оподаткуванні можуть запровадити з 2019 року і це має стимулювати інвестиції та протистояти корупції.

А вже 12 березня глава держави зазначив, що не має наміру вносити до парламенту законопроект про податок на виведений капітал, що передбачає заміну податку на прибуток, і виносити цю законодавчу ініціативу на повторне обговорення. В якості компромісного варіанту на першому етапі він запропонував ввести податок на виведений капітал для малого і середнього бізнесу

Податок на прибуток відрізняється від податку на виведений капітал (розподілений прибуток) базою оподаткування, тобто тим, що саме оподатковується.

Нині це операційний прибуток підприємства – доходи мінус витрати.

Після запровадження податку на виведений капітал оптимізувати витрати або виводити прибуток в офшори більше не матиме сенсу. Отже, підприємства показуватимуть реальні фінансові результати.

Запровадження податку на виведений капітал не буде легким і безболісним. Передусім, втрат зазнає державний бюджет. Міністр фінансів Олександр Данилюк уже підрахував, що на перших етапах бюджет буде щорічно втрачати 35-40 млрд грн. За оцінками деяких експертів, цей показник буде меншим — близько 27 млрд грн.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...