Instagram

Укргідрометцентр прогнозує можливу втрату 30% врожаю плодових через різке зниження температури на південному сході України. Про це повідомила керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко, пише "Інтерфакс-Україна".

"Найбільш несприятливі погодні умови для плодових. Цього року раннє масове цвітіння абрикоса, ранніх сортів вишень, груш розпочалося практично по всій території України, та інтенсивні заморозки, зниження температури до -1 -4 пошкодили плодові. Втрати становитимуть 30% - однозначно. Плодові, що цвітуть, найбільше постраждають у західних та північних областях", - повідомила Адаменко.

За її словами, озимим культурам нічого не загрожує, навпаки, опади поповнили запаси вологи.

"Зі значною ймовірністю можна говорити, що врожай озимих культур буде хорошим", - заявила Адаменко.

Вона зазначила, що можливі деякі пошкодження в ранніх ярих зернових, але вони не будуть значними, враховуючи стійкість цих культур до заморозків.

"Щодо ранніх посівів соняшнику, кукурудзи, їх посіяли мало, сходжень ще немає, пошкоджень також не буде", - додала керівник агрометеорологічного відділу.

Нагадаємо, в Україні вчора розпочалося різке похолодання, а сьогодні у Харківській, Дніпропетровській і Запорізькій областях випав сніг. У Дніпрі через снігопад сьогодні стався транспортний колапс: снігом замело траси і аеропорт. У місті до п'ятниці закрили школи. За інформацією мера міста Бориса Філатова, стихія повалила майже 3 тис. дерев, можливі підтоплення, перебої з електрикою і водою.