Через підтоплення шахт на Донбасі ми можемо втратити весь вугільний басейн, - Тука

Найближчим часом може затоплювати і ті шахти, які працюють та перебувають на контрольованій частині території

Фото з відкритих джерел

Через підтоплення шахт на Донбасі є загроза втрати цілого вугільного басейну. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив заступник міністра у справах окупованих територій Георгій Тука.

"На неконтрольованій території йде процес підтоплення шахт. І геологія цього регіону така, що грунтова вода, що піднімається і не відкачується, найближчим часом може затоплювати і ті шахти, які працюють та перебувають на контрольованій території. Чи здатні ми будемо впоратися з цим явищем? Є великі сумніви у фахівців. Ще взимку приїжджали німецькі фахівці, які досліджували цю проблему, дали певні рекомендації, але роботи повинні виконуватися на неконтрольованій території, і ці роботи зараз ніхто не виконує. Які можуть бути наслідки? Ми взагалі можемо втратити цілий басейн", - заявив Тука.

За його словами, зараз не можна говорити про якісь об'єктивні цифри щодо економічних втрат України через окупацію Криму та частини Донбасу.

Новини за темою: Міністр Ігор Насалик: Ціна на вугілля в Україні не зросла ні на копійку

"Є процеси, про які ми знаємо, але запобігти яким ми не здатні. І зараз підрахувати збитки в грошовому еквіваленті... не уявляю, як це можливо. Які наслідки можуть бути? Є інформація, і її чимало, про цілі підприємства, просто вирізані і вивезені на територію РФ. Але хочу сказати, що з недавніх пір українські підприємства через суди вже відновлюють своє право власності на ті об'єкти, які розташовані, наприклад, в Криму... Позовів готується чимало, ми будемо в цьому допомагати нашим приватним особам і підприємствам, щоб через суди вимагати компенсації. Це дуже дієвий механізм", – вважає Тука.

Нагадаємо, раніше Контактній групі в Мінську на засіданні представили доповідь про загрозу екологічної катастрофи на Донбасі у разі підтоплення шахт.

Зазначимо, Донецький кам'яновугільний басейн був відкритий в 1720-ті роки в районі нинішнього м. Лисичанська Луганської області і є основною паливно-енергетичною базою центрального та південного районів України. Площа близько 60 тисяч кв. км. Сумарні запаси до глибини 1800 м — 140,8 мільярдів тонн. У вугленосній товщі кам'яновугільного віку до 300 пластів.

Новини за темою: Енергійне рішення: Навіщо Україні нова методика ціноутворення на вугілля

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів