firtka.if.ua

У Кабінету міністрів є перші розрахунки економічних наслідків від запровадження торговельної і транспортної блокади окупованих територій на сході країни. Про це пише "РБК-Україна".

Так, за даними видання, уряд розглядає два сценарії розвитку при транспортній та товарній блокаді ОРДЛО. Мінімальні втрати при адаптації економіки до умов блокади будуть полягати у зниженні темпів зростання ВВП на 1,2 відсоткових пункта (п. п.), зростанні курсу до кінця року - на 3 грн/долар. У разі песимістичного сценарію падіння складе 2,5 в. п і 5,6 грн/долар відповідно. Зростання обмінного курсу позитивно вплине на доходи держсектора в межах 3,9-4,7 млрд грн і надходження до зведеного бюджету країни – 5,2-6,7 млрд грн.

Вплив блокади ОРДЛО на економіку
РБК-Украина

Новини за темою: МВФ ще не визначився з новою датою засідання щодо України

Крім того, падіння відрахувань від податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток, внутрішнього ПДВ, також ЄСВ, який йде в Пенсійний фонд, будуть компенсуватися іншими податками. Навіть при зниженні обсягів імпортних операцій Мінфін розраховує отримати максимум 7 млрд грн ПДВ.

Як повідомлялося, питання виділення Україні траншу за програмою розширеного фінансування (EFF) на 1 млрд дол. зникло з порядку денного ради директорів МВФ 20 березня. У Мінфіні повідомили, що це пов'язано з торговою блокадою Донбасу. У НБУ пообіцяли переглянути макропрогнози для МВФ через блокаду Донбасу.