Внаслідок блокади залізничного сполучення з Донбасом один з найбільших в Україні гірничо-збагачувальних комбінатів - Північний ГЗК - зупинив половину машин огрудкування. Про це повідомили на підприємстві.

Це викличе погіршення виробничих показників підприємства.

Як повідомлялося раніше в ЗМІ, тривала незаконна блокада НКТ викличе великі проблеми підприємств не тільки на неконтрольованої території України, але і на її контрольованої частини.

"Відбудеться стрімке падіння зайнятості в Маріуполі, Авдіївці, Кривому Розі, Кам'янському (метзаводи, їх постачальники та підрядники), що матиме катастрофічні наслідки для соціально-економічної стабільності в промислових містах країни і викличе різке зниження соціально-економічної стабільності в Україні в цілому", - повідомив з цього приводу президент об'єднання підприємств "Украметаллургпром" Олександр Каленков.

Також Каленков заявив, що незаконна блокада стане причиною падіння виробництва на двох металургійних гігантах Маріуполя ("Азовсталі" і ММК імені Ілліча) як мінімум на 20%.

Україна в цьому випадку втратить місце в першій десятці країн-виробників сталі і знизить свій експортний потенціал без можливості відновлення на горизонті двох років.

Як повідомлялося раніше, блокада залізниці вдарить по всій промисловості України, що неминуче призведе до падіння курсу гривні внаслідок різкого зменшення валютної виручки. Гірничо-металургійний комплекс приносить чверть всієї валюти в країну.