Burisma викупила у канадців контрольний пакет "КУБ-Газ"

2015 рік став найскладнішим у діяльності "КУБ-Газ"

Канадська компанія Serinus Energy 1 лютого оголосила про завершення пошуку покупців на 70% акцій в українському проекті "КУБ-Газ" і уклала угоду з компанією Resano Trading LLC. Остання, згідно інформації Serinus Energy на біржі, входить у групу Burisma і запропонувала найбільш цікаві умови за обсягом інвестицій і термінів реалізації інвестиційних проектів по розробці існуючих і нових родовищ в Україні.

Експерти ринку позитивно оцінюють угоду. За словами головного редактора тижневика "НафтоРинок" Олександра Сіренка, покупка була прогнозованою і очікуваною. "За останній рік дві міжнародні нафтогазові компанії Shell і Chevron пішли з видобувних проектів в Україні. Serinus Energy в минулому році, у зв'язку з труднощами на ринку, також втратила інтерес до проектів в Україні. Тому дуже важливо повернути довіру інвесторів до українського газовидобутку, який, безумовно, має перспективу. Купівля Burisma Holdings компанії "КУБ-Газ" може стати хорошим сигналом для інвесторів", - зазначив експерт. "Крім того, що покупка Burisma Holdings за 30 млн дол. контрольного пакета "КУБ-Газ" не рядова подія - це найбільша угода на ринку злиттів і поглинань в нафтогазовій галузі за останні два роки", - додав Сіренко.

Раніше, в грудні 2015-го, президент і головний виконавчий директор Serinus Energy Тім Елліотт анонсував небажання акціонерів продовжувати бізнес в Україні і пошук інвестора для "КУБ-Газ".

"Геополітичні події в регіоні протягом останніх двох років і несприятливі політичні рішення уряду України серйозно підірвали економічну доцільність нашого бізнесу, - йдеться в заяві Тіма Елліотта. – В результаті операції наші акціонери тільки виграють від виходу з України. Це зміцнить наш баланс і дозволить сконцентрувати зусилля на розробці та вивченні перспективних родовищ в Румунії".

2015 рік став найскладнішим у діяльності "КУБ-Газ". Компанія була змушена скоротити на третину персонал. Через високі рентні ставки, компанія суттєво скоротила інвестиції і вперше за кілька років знизила обсяги виробництва. За підсумками трьох кварталів 2015 року, "КУБ-Газ" зміг видобути лише 229,5 млн куб. м, скоротивши видобуток вуглеводнів на 38% порівняно з аналогічним періодом 2014 року. Щоб повернути колишні рівні виробництва, компанії потрібні серйозні інвестиційні вливання.

Експерти вважають, що модель розвитку Burisma сьогодні найбільш ефективна, щоб реанімувати "КУБ-Газ" і вивести бізнес в лідери ринку приватного газовидобутку в Україні.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів