Burisma Group втретє зібрала друзів України на форумі в Монако

В Монте-Карло відбувся 3-й Форум з енергетичної безпеки майбутнього – Energy Security for the Future. Гості неформально вже назвали захід "форумом друзів України", в більшості виступів розглядався вектор України в забезпечення енергонезалежності Європи.

Це важлива подія і рівень гостей свідчить про актуальність теми, зазначив у своєму вітанні Князь Монако Альбер ІІ. У форумі також взяли участь президент Латвії Раймондс Вейонис; президент Республіки Польща (1995-2005) Олександр Кваснєвський, екс-президент Європейської комісії та прем'єр-міністр Італії Романо Проді; а також екс-президент Європейської Ради і прем'єр-міністр Чехії Мірек Тополанек. Серед спікерів та учасників цьогорічного Форуму в Монте-Карло стали американські сенатори, європейські депутати і дипломати з 20 країн. Всі вони говорили про Україну і про те, як спільно протистояти викликам з боку Росії.

"Економічні відносини, енергетика і політика в Європі зазнають найбільш масштабні зміни у своїй історії після Другої світової війни. Політика Росії – самий потужний дестабілізуючий фактор в Європі. Ми повинні знайти ту єдину унікальну модель енергетичної безпеки, яка виключить політичний та економічний втручання РФ у внутрішню політику європейських держав. У тому числі і в Україні", – зазначив Олександр Кваснєвський. На думку президента Польщі (1995-2005), нинішня і майбутня конструкція Європи вже неможлива без України.

Мірек Тополанек і Романо Проді виступили з ініціативою створення енергетичного альянсу, який би зміг виробити єдину позицію щодо України та "Північного потоку-2". Але на думку Джона Гербста, директора Євразійського центру Діну Патріча Атлантичної ради, останній навряд чи запрацює.

"Німеччина сьогодні змушена йти на поводу внутрішніх політичних процесів. Але можливі санкції, з якими можуть зіткнутися компанії з боку США та інших країн, будуть стримуючим фактором реалізації цього проекту", – заявив Амбасадор  Гербст.

На форумі піднімалися і проблеми екології. Зокрема, президент Латвії Раймондс Вейонис заявив на Форумі, що зміна клімату – один з найбільших сучасних ризиків для геополітичної стабільності і безпеки.

"Щоб сприяти енергобезпеки і знизити пов'язані з нею ризики, Латвія і країни Балтії за короткий час створили можливості для альтернативних поставок енергії та конкуренції на енергетичних ринках. Подальші заходи зміцнення енергобезпеки будуть пов'язані з розвитком використання енергії з поновлюваних джерел і місцевих ресурсів", – зазначив президент Латвії.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів