Більшість металургів не зможуть взяти участь у тендері "Укрзалізниці" з-за "дивні формулювання". Як повідомив директор металургійного комбінату "Азовсталь" (входить до Групи Метінвест) Енвер Цкітішвілі у своєму пості в Facebook, конкурс продажу сировини з переважним правом його закупівлі металургійними підприємствами країни був ініційований Кабінетом Міністром ще в березні. Але напередодні його проведення металурги змушені констатувати, що брати участь в ньому не має сенсу через дивацтва деяких формулювань конкурсу, прописаних "УЗ".

"Монополіст написав правила тендеру таким чином, що багато металурги, в тому числі і ми не зможемо прийняти в ньому участь, оскільки в цьому немає сенсу. Згідно з умовами конкурсу, ми, як і більшість металургів України не зможемо купити брухт з 50% передоплатою з тієї причини, що "Азовсталь" не є одночасно виробником і постачальником металопродукції на УЗ (свою продукцію УЗ продаємо через збутову компанію Групи МЕТІНВЕСТ в Україні – Метінвест-СМЦ). А для реального виробника в поточних умовах заморозити майже на 1,5 місяця суму в розмірі 100% передоплати за весь розмір лота – непосильна ноша", - пише директор комбінату.

Цкитишивли також повідомив, що "Азовсталь" вже багато років виробляє рейки для залізниці, підкреслюючи, що забезпечення металом підприємство вигідно не тільки українській економіці, але і самому монополісту.

"Дуже хочеться вірити, що це випадковий недогляд при підготовці тендерної документації, а не злий намір. Закликаю центр забезпечення виробництва УЗ оперативно дати роз'яснення, яке внесе ясність і призведе тендер у відповідність із завданням, яке поставив КМУ, а саме забезпечити перевагу (не цінове, а лише в частині умов оплати) вітчизняним металургам/їх афілійованим компаніям при закупівлі брухту, які спрямують його на збільшення виробництва сталі, від чого виграють як виробники, так і економіка України в цілому!", - написав автор.