Банкрутство "Хрещатика" стало спланованою акцією Нацбанку, - юрист

За його словами, введення Нацбанком тимчасової адміністрації в "Хрещатик" було сплановано заздалегідь

Введення тимчасової адміністрації в банк "Хрещатик" демонструє некомпетентність голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої і безсистемність політики НБУ при регулюванні банківського ринку. Про це заявив старший партнер юридичної компанії "Кравець та Партнери" Ростислав Кравець, повідомляють "Подробиці" з посиланням на РІА Новини Україна.

"Національний банк наводить безлад на банківському ринку і фактично знищує українську банківську систему", - відзначає експерт.

За його словами, введення Нацбанком тимчасової адміністрації в "Хрещатик" було сплановано заздалегідь. Про це свідчить зміна "Київводоканалом" реквізитів для оплати послуг водопостачання та водовідведення з банку "Хрещатик" напередодні його банкрутства, на "Міжнародний інвестиційний банк", 60% акцій якого належить президентові України Петру Порошенку.

"Подібні дії говорять про абсолютно неприкритому адміністративне втручання в дану сферу. Я не виключаю, що у представників "Київодоканалу" була інформація про введення тимчасової адміністрації. Причому, найімовірніше, що вона була отримана з найвищих ешелонів влади і підтверджується це тим, що рахунки і кошти водоканалу були переведені з банку "Хрещатик" в банк, де основним акціонером є президент нашої країни. Тому ця історія ще й на тлі офшорного скандалу, скандалу з генеральним прокурором, вкрай неприваблива", - наголошує Ростислав Кравець.

Юрист також зазначає, що більшість вкладників "Хрещатика" не зможуть отримати свої кошти відразу, що пов'язано як з чинним законодавством, так і з відсутністю у Фонді гарантування вкладів достатніх коштів.

"Хоча Національний банк заявив, що майже 99% вкладників банку "Хрещатик" отримають свої кошти в повному обсязі, тобто у них там було менше 200 тисяч гривень, однак згідно норм закону "Про гарантування вкладів", на сьогоднішній момент кошти будуть отримувати ті люди, у яких вклади, в принципі, закінчилися. Ті ж люди, у яких кошти перебувають на поточних рахунках, або внесок ще не закінчився, всі свої кошти зможуть отримати лише після оголошення про ліквідацію банку. І те у визначеній черговості, так як одночасно, як показує практика, Фонд гарантування вкладів просто не здатний виплатити одномоментно ці суми. І знову ж у зв'язку з браком коштів у Фонді гарантування вкладів, так як вони постійно просять кредити від Національного банку і від Мінфіну, я прогнозую, що виплати по банку "Хрещатик" будуть максимально затягуватися під різними приводами", - пояснив Ростислав Кравець.

Раніше голова Комітету економістів України Андрій Новак заявив, що Нацбанк обанкротив банк "Хрещатик", щоб поділити його в інтересах клієнтів провладних фінансово-промислових груп.

Нагадаємо, 5 квітня в банк "Хрещатик" була введена тимчасова адміністрація. Перед цим банк покинули комунальні підприємства Києва, які були його стратегічними клієнтами, серед яких "Київводоканал", "Київпастранс", "Київський метрополітен" та інші.

Джерело: Подробности

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів