Банківська система готова до безперебійної роботи в умовах воєнного стану, - НБУ

У разі необхідності Національний банк вживатиме заходів, щоб уникнути стрибків курсу під тиском психологічних чинників

Яків Смолій НБУ

Банківська система України готова до роботи в умовах воєнного стану. Про це заявив голова Нацбанку Яків Смолій на позачерговій зустрічі правління НБУ з керівниками найбільших 40 банків країни, передає прес-служба НБУ.

"Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору в разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування", - цитують Смолія.

За його словами, Нацбанк не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках.

"За необхідності банки можуть користуватися, як і раніше, стандартними інструментами підтримки ліквідності та інструментом екстреної підтримки ліквідності ELA. Також ми продовжуємо уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку та готові здійснювати валютні інтервенції в разі потреби, щоб не допускати різких "стрибків" курсу під тиском психологічних чинників. Національний банк має для цього достатньо ресурсів та інструментів. Наразі обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 млрд доларів", - додав голова Нацбанку.

Правління Нацбанку закликало учасників ринку докласти максимум зусиль для забезпечення роботи банківського сектору в робочому режимі та мінімізації можливих ризиків в умовах воєнного стану.

Топ-менеджери українських банків підтвердили готовність, як і раніше, забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

Новини за темою: Воєнний стан може бути запроваджено на 60 діб, а скасовано будь-якої миті, - Турчинов

Нагадаємо, у зв'язку з азовською кризою президент України Петро Порошенко скликав військовий кабінет. Рада нацбезпеки провела засідання і скерувала до Верховної Ради пропозицію запровадити воєнний станПарламент розгляне таку пропозицію 26 листопада о 16:00.

Новини за темою: Воєнний стан: Що це означає і як зміниться життя кожного українця

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів