Авторитет губернатора дозволив Дніпропетровщині першій в Україні прийняти бюджет на 2016 рік, - експерт

Дніпропетровська область показала приклад ефективного і відповідального менеджменту, впевнений Охріменко

Дніпропетровська облрада ухвалила бюджет на 2016 рік, внесений облдержадміністрацією на розгляд 1 грудня. Дніпропетровська область стала першим і поки єдиним регіоном України, який зустріне новий рік з зрозумілими планом розвитку і прогнозованою фінансовою стабільністю. "У економічних процесів і фінансів є своя логіка. Ця логіка може збігатися, а може не збігатися з політичною кон'юнктурою. Можна тільки порадіти за мешканців Дніпропетровського регіону, що їх авторитет губернатора Валентина Резніченка зробив можливим прийняття бюджету, а фінансову ситуацію стабільною і прогнозованою", - заявив керівник Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко.

"Прийнявши бюджет, Дніпропетровська область показала приклад ефективного і відповідального менеджменту. Бюджет – головний фінансовий документ, за яким регіон буде жити в 2016 році. Він добре збалансований і зроблений професійно. Хоча, ясна річ, після прийняття Держбюджету - його поки немає - станеться якась корекція", - зазначає Олександр Охріменко.

За словами експерта, завдяки грамотній політиці децентралізації, старт якої в Україні дав президент Петро Порошенко, плановується збільшення доходів області на 26%. "Область сформувала бюджет розвитку і на свій розсуд може розпорядитися своїм доходом. Зокрема, збільшити до 3,6 млрд фінансування соціальної сфери. Це доплати до пенсій, стипендій, пільг, дотації на медикаменти, харчування в лікарнях і школах", - розповів експерт.

"На розвиток (інфраструктура, соціальні об'єкти) в обласному бюджеті на 2016 р. закладено 1,5 млрд грн. Це на 64% більше, ніж у поточному році. Я хотів би зазначити, що для всіх регіонів України і для країни в цілому винятково важливо прийняти бюджет у терміни, встановлені бюджетним законодавством. У нинішній непростій економічній та фінансовій ситуації приклад Дніпропетровської області – знаковий. Зараз ціна жорсткого дотримання бюджетного законодавства надзвичайно висока. Ми не маємо права розхитувати фінансову систему країни та її регіонів", - підсумував Олександр Охріменко.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів