АМКУ запропонував Кабміну змінити схему розрахунку ціни на природний газ

Крім того, відомство вимагає скасувати статус монополіста на газовому ринку для "Нафтогазу"

Антимонопольний комітет України (АМКУ) виступив з пропозицією до уряду внести зміни до законодавства з метою врегулювання проблемних ситуацій на ринку природного газу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби АМКУ.

У відомстві висловили невдоволення рішенням "Нафтогазу" встановити свою ціну на природний газ для тепловиробників без узгодження з Кабміном, у зв'язку з чим АМКУ звернувся до глави уряду Володимира Гройсмана з низкою пропозицій щодо зміни в газове законодавство.

Новини за темою: АМКУ проведе розслідування зростання ціни на автомобільний газ

В АМКУ наполягають на необхідності зміни схеми розрахунку ціни на газ, взявши за основу його вартість на Заході, виключивши з нової ціни вартість витрат на його транспортування з Європи.

"Розглянути можливість перегляду поточної методики розрахунку ціни на природний газ, яку використовує НАК "Нафтогаз України", а самевизначення ціни природного газу на рівні середнього значення його вартості у газовидобувних підприємств України без додаткових транспортних витрат до західного кордону України та тарифу на вхід у газотранспортну систему України на обсяги газу, видобутого в Україні, а не рівні імпортного паритету", - йдеться в повідомленні.

Крім того, АМКУ запропонував сформувати конкурентноспроможний газовий ринок, надавши можливість компаніям купувати газ в інших постачальників, крім "Нафтогазу".

"Розглянути можливість внесення змін  до чинних нормативно-правових актівщодо надання виробникам теплової енергії права вільно  обирати постачальників природного газу (вітчизняних виробників та імпортерів) шляхом укладення з ними прямих договорів, як альтернативу НАК "Нафтогаз України", - запропонували в АМКУ.

Новини за темою: "Нафтогаз" привітав створення комісії Кабміну для розслідування виконання плану реструктуризації компанії

Новини за темою: Кабмін створює міжвідомчу комісію через невиконання "Нафтогазом" плану реформування ГТС

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...