У 2017 році ціни на бензин зросли на 17,4%, на дизельне паливо - на 20,7%

В АМКУ назвали причину різкого зростання цін

Открытый источник

За 2017 рік на українських АЗС зросли середні роздрібні ціни на бензин А-95 і дизельне паливо. Про це йдеться у звіті Антимонопольного комітету України (АМКУ).

"Під час дослідження комітетом ринків роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами було встановлено, що з 1 січня по 19 грудня 2017 року середні роздрібні ціни на АЗС зросли: на бензин марки А-95 - на 17,4%; на дизельне паливо - на 20,7%", - йдеться в документі.

Згідно з інформацією, зростання цін пояснюється зростанням середніх котирувань на нафтопродукти на європейських біржах; зростанням середньозважених цін бензину А-95, який було ввезено на митну територію України на 11,9% (у доларах США), дизельного палива - на 10,7% (у доларах США); зростанням курсу долара та євро до гривні.

Також підвищення цін пояснюють скороченням обсягів постачання бензину і дизельного палива з Білорусі через планове призупинення виробничих потужностей білоруських нафтопереробних заводів. У зв'язку з цим велика частина оптових трейдерів, представлених на українському ринку, була змушена шукати альтернативні джерела постачання.

Ще однією причиною називають збільшення строків відвантаження нафтопродуктів і брак залізничних цистерн для перевезення бензину і дизельного палива; збільшення експлуатаційних/виробничих витрат на утримання АЗС.

Новини за темою: Ціна нафти б'є рекорди, бензин в Україні продовжує дорожчати

Раніше експерти зазначали, що єдина причина зростання цін палива в роздробі в Україні – їхнє підвищення в оптовій торгівлі, що відбувається у зв’язку зі зростанням цін на нафту у світі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів