АМКУ виявив монополію на ринку арештованого майна

Комітет надав Кабміну та Мін'юсту пропозиції та рекомендації для усунення недоліків у сфері конкуренції на відповідному ринку

Фото з відкритих джерел

Антимонопольний комітет України (АМКУ) провів дослідження ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, унаслідок якого надав пропозиції та рекомендації відповідним органам влади для усунення недоліків у сфері конкуренції на відповідному ринку. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Згідно зі звітом комітету, схваленого 20 вересня на відкритому засіданні відомства, уряду було запропоновано переглянути розпорядження КМУ від 11 березня 2015 р. № 212-р з урахуванням висновків, викладених у звіті для забезпечення конкурентних умов на ринку реалізації арештованого майна.

Крім того, було надано рекомендації Міністерству юстиції щодо припинення дій, які містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють.

Зокрема, АМКУ рекомендує внести зміни в нормативно-правові акти, якими буде передбачено можливість здійснення діяльності на ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів не лише ДП "СЕТІВ", але й іншими суб'єктами господарювання; застосування об'єктивних недискримінаційних критеріїв відбору до суб'єктів господарювання - організаторам торгів, які можуть бути учасниками ринку реалізації арештованого майна, а також конкурентну процедуру їх відбору; визначення верхньої межі розміру винагороди організатору за організацію та проведення електронних торгів, що забезпечить можливість конкурувати суб'єктам господарювання - організаторам торгів у ціні послуг.

Також відомство пропонує розмежувати функції підприємства - організатора торгів і суб'єкта, який забезпечує супровід програмного забезпечення системи електронних торгів, технологічне забезпечення, збереження та захист даних, що містяться в ній.

Новини за темою: АМКУ оштрафував п’ять фармацевтичних компаній, які узгодженими діями навмисно завищували ціни на ліки

При цьому у звіті зазначається, що органи влади, які отримали рекомендації, мають 30 днів (починаючи з дня їх отримання) для надання комітету шляхів вирішення проблем, які було позначено в дослідженні.

Нагадаємо, раніше в Антимонопольному комітеті України розпочалася процедура оскарження результатів тендеру щодо хостингу електронних державних закупівель за системою ProZorro. Конкурс з вибору компанії, відповідальної за зберігання даних про всі електронні закупівлі держави, виграла фірма De Novo, пропозиція якої виявилося найбільш дорогою. Водночас дата-центр "Парковий", який пропонував найнижчу ціну, до тендера не допустили.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів