Україна гостро потребує інвестицій, припливу іноземної валюти. На кредитах Міжнародного валютного фонду економіка довго не протримається. На думку експертів, для відродження інвестиційної привабливості, державі необхідно створити гарантії безперешкодного ведення бізнесу та його недоторканності. З цієї причини основна увага вітчизняної та світової експертної спільноти прикута до розпочатих реформ у діяльності Антимонопольного комітету України.

“Якщо ми говоримо про такий надзвичайно важливий державний орган у ринковій економіці, як АМКУ, потрібно комплексно дивитися на стан ринку. У плані податкової політики слід говорити про те, що будь-який інвестор або бізнесмен, який кує ВВП нашої країни, повинен бачити якийсь інвестиційний горизонт", - таку думку висловив директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров, аналізуючи завдання, які стоять перед оновленим складом Антимонопольного комітету України.

Як відомо, новий глава АМКУ Юрій Терентьєв ставить перед собою завдання початку відродження економіки шляхом демонополізації стратегічних ринків України. "Олігархія – це ситуація, коли великий (і, найчастіше, монопольний) бізнес "приватизує" влада, яка починає працювати в інтересах цього бізнесу, а не громадян. Такий режим апріорі є корумпованим", - заявив Терентьєв.

Обґрунтованість такої стратегії підтверджують і експерти. Гончаров вважає, що для успішної реалізації економічних реформ державні органи влади мають виробити спільну стратегію поліпшення інвестиційного клімату.

"На даний момент інвестори готові вкладати у бізнес лише в тому разі, якщо вони бачать перспективи виходу в точку беззбитковості максимум через 2 роки. Інвестори просто не вірять у стабільність України. Дуже багато великих компаній сьогодні працюють за принципом – від кварталу до кварталу. Отримали бонуси і не знають, що буде далі. Чому? Тому що непередбачуваними є дії всіх органів економічного блоку уряду. Не працює злагоджено і скоординовано уряд, немає цілісної грошово-кредитної стратегії, немає цілісного ставлення до інфляції, розміру грошової маси. Одного Антимонопольного комітету мало", - стверджує експерт.

Водночас Гончаров позитивно оцінює перші кроки АМКУ під керівництвом Терентьєва, спрямовані на лібералізацію антимонопольної політики держави щодо українського бізнесу загалом.

"Для того, щоб вивести країну з кризи, на чолі всіх міністерств та відомств повинні працювати антикризові менеджери – ті, які вміють робити справу та захищають тих людей, які вміють заробляти гроші", - резюмував Гончаров.