АМКР виступив проти прихованого підвищення залізничних тарифів

Найбільший український меткобінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" проти прихованого підвищення тарифів на перевезення вантажів "Укрзалізницею". Про це заявив начальник відділу зовнішньої логістики підприємства Андрій Мороз в інтерв'ю корпоративному сайту, пише "Мінпром".

Він нагадав, що в кінці липня "Укрзалізниця" збільшила нормативний строк доставки вантажів на 2 дні. "І за фактом ми будемо змушені платити не на 54 грн більше у зв'язку із зростанням тарифу з 546 до 600 грн, а ще додатково 1200 грн за кожне перевезення по Україні", – підкреслив менеджер.

"Ще одна тема з цього ж розряду. Зараз обговорюється вирівнювання класів вантажу. Фактично йдеться не скільки про вирівнювання, скільки про оплату порожнього пробігу вагонів з-під вантажів третього класу (в нашому випадку – концентрату). Ця оплата зростає на 90% (!). Деякі великі компанії вважають, що таке "вирівнювання" класів обійдеться всім вантажовідправникам України в 5,5 млрд грн у річному обчисленні. УЗ нарахувала 800 з гаком мільйонів до кінця року, якщо вони введуть цей показник. У перерахунку на рік це складе близько 3,9 млрд грн. Це вже серйозна історія", – сказав Мороз.

"Ми не готові погоджуватися з черговим прихованим підвищенням і досить значним. УЗ все ж необхідно враховувати думку учасників ринку, які виступають категорично проти подібних рішень. Як найбільший іноземний інвестор в Україні, компанія "АрселорМіттал" сподівається, що державні регулювальні органи ухвалять виважене рішення з цього питання, з урахуванням думки підприємств однієї з ключових галузей для економіки країни", – резюмував Мороз.

За інформацією голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Олійника, з 31 жовтня минулого року по 28 липня 2018 року реальне зростання тарифів на вантажні залізничні перевезення досягло рекордних 40%.

Приховане зростання тарифу зумовлено зміною процедури визначення плати за використання власних вагонів "Укрзалізниці", підвищенням ставок на використання власних вагонів держмонополіста, а також запровадженням так званого коефіцієнта "Тдод".

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів