Альона Дегрік: Скорочення заборгованості банків щодо рефінансування — позитивний сигнал для економіки

На думку Дегрік, поліпшенню фінансових показників українських банків сприяло відновлення довіри до них як з боку бізнесу, так і з боку населення

Фото з відкритих джерел

Скорочення обсягу заборгованості українських банків перед НБУ з рефінансування свідчить про стабільне зміцнення фінансової системи країни. Так вважає засновник і генеральний директор ФК "Леогеймінг Пей" (CEO LeoGaming) Альона Дегрік.

"З початку року заборгованість з рефінансування банків скоротилася на 12,6% або на 8,65 мільярдів гривень. На 6 мільярдів скоротилася заборгованість у минулому році. При цьому деякі банки погашають заборгованість достроково — як, наприклад, "Ощадбанк" і "Альфа-банк". Це говорить про те, що Нацбанк створив такі умови на ринку, за яких банки все менше потребують залучення коштів для рефінансування. Безумовно, це позитивний сигнал для фінансової системи України", — вважає експерт.

На думку Дегрік, поліпшенню фінансових показників українських банків сприяло відновлення довіри до них як з боку бізнесу, так і з боку населення.

"На ринку практично не залишилося "ризикованих" банків. Політика НБУ дозволяє фінансовим установам сумлінно виконувати свої зобов'язання перед клієнтами. А значить, зростає і довіра до банківської системи. Багато в чому завдяки цьому найбільші банки змогли в першому кварталі поточного року сукупно отримати понад 6 мільярдів гривень прибутку", — зазначила вона.

Крім того, експерт підкреслила, що НБУ став більш виважено підходити до рефінансування банків.

"Якщо кілька років тому бували випадки, коли банки могли не погасити борг, то зараз таке практично виключено. Нацбанк став набагато суворіше стежити за тим, як використовуються кошти від рефінансування, і яким чином комерційні банки мають намір їх повертати", — сказала Альона Дегрік.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів