Прокуратура Житомирської області

У Житомирській обл. була припинена діяльність групи осіб, які незаконно формували податковий кредит реально діючим підприємствам регіону та інших областей. Про це повідомили в прес-службі місцевої прокуратури.

Слідством встановлено, що зловмисники купували за готівку запчастини до спецтехніки (екскаватори для роботи в кар'єрах), відображаючи придбання з ознаками "ризику" від підприємств на території Дніпропетровської обл., які входять до складу т. н. конвертаційного центру, а в подальшому реалізовували їх реально діючим підприємствам Житомирської обл.

Новини за темою: У Києві викрили конвертцентр, що "відмив" близько 90 млн грн через "Сбербанк" РФ

"В результаті незаконної діяльності, протягом 2016 року незаконно сформований податковий кредит з податку на додану вартість 10 підприємствам реального сектору економіки на суму понад 30 млн грн. Таким чином, через банківські установи проконвертовано майже 200 млн грн". - зазначають у прокуратурі.

Сьогодні по місцях здійснення незаконної діяльності та проживання зловмисників були проведені санкціоновані обшуки.

"Під час обшуків виявлено та вилучено 109 печаток фіктивних підприємств, факсиміле, комп'ютерну техніку, бухгалтерську і чорнову документацію, а також грошові кошти на суму 80 тис. грн. Зараз вирішується питання про накладення арешту на банківські рахунки фіктивних підприємств та фігурантів, причетних до злочинної діяльності", - сказано в повідомленні.

Новини за темою: У Києві ліквідували конвертцентр, через який "відмили" понад 360 млн грн

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) Кримінального кодексу України проводить Головне управління Державної фіскальної служби (ДФС) в області.