У Житомирській обл. оголошено надзвичайну ситуацію через техногенну катастрофу

За фактом забруднення двох річок розпочато кримінальне провадження, заборонено використовувати воду та вживати в їжу рибу

tsn.ua

У Житомирській області з 14 квітня 2016 р. оголошено надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня у зв'язку із забрудненням річок Случ і Хомора. Про це повідомляють на сайті Баранівської райдержадміністрації.

"Суворо заборонено використовувати для будь-яких потреб воду з річок, напувати тварин, вживати в їжу рибу", - сказано в повідомленні.

На території Баранівського району склалася катастрофічна екологічна ситуація із забрудненням невідомою речовиною річок Хомора і Случ, що спричинило масову загибель живих організмів, риби і раків, повідомила керівник Новоград-Волинської місцевої прокуратури Галина Пилипчук.

"Як свідчать попередні висновки спеціалістів, у річку Хомору, яка впадає в річку Случ, ймовірно, скинуло екологічно небезпечні викиди підприємство Хмельницької області. З метою виявлення джерела забруднення, встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності місцевим відділенням Національної поліції розпочато кримінальне провадження", - розповіла Пилипчук.

Новини за темою: В Україні вже близько ста нормативних актів у сфері санітарного контролю відповідають світовій практиці

Нагадаємо, наприкінці березня фахівці "Київводоканалу" виявили загрозу потрапляння мінеральних добрив в Десну, яка забезпечує 60% водопостачання Києва. Наступного дня головний санлікар Києва повідомив, що вода в річці Десна повністю відповідає стандартам. При цьому є забруднення води через Дніпровський водозабір.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...