Співробітники СБУ. Архівне фото
З відкритих джерел

У Сумській обл. оперативники СБУ затримали учасника злочинної організації, яка діяла під керівництвом олігарха Сергія Курченко. Про це 112.ua повідомили в прес-центрі спецслужби. Затримання відбулося напередодні.

Як зазначається в повідомленні, правоохоронці встановили, що в Охтирському районі переховується підозрюваний у незаконному заволодінні коштами Нацбанку України в сумі майже 800 млн грн. У ході спецоперації він був затриманий.

Пізніше прес-секретар управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута уточнила, що зловмисник уже доставлений до Києва, йому повідомлено про підозру.

"Поки що мені невідомо, який запобіжний захід було обрано. Він підозрюється у скоєнні злочинів за статтями 191, 366, 205 та 255. Це і фіктивне підприємництво і заволодіння майном, створення злочинної організації", - повідомила вона.

4 січня Печерський суд Києва заочно заарештував бізнесмена-втікача Сергія Курченка

Нагадаємо, Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – початку 2014 рр. скоїла тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом.

Зокрема, у зазначений період Курченко організував вчинення очолюваним ним ОЗУ незаконного заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" і такого, що належить державі, скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами, що є значно нижчими ринкових, нібито для потреб населення. Водночас фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.

3 січня слідчий суддя Печерського районного суду Києва задовольнив повторне клопотання ГПУ про обрання Курченку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, про що було винесено відповідну постанову.