У СБУ не виключили найближчим часом відкриття нових кримінальних справ, пов'язаних із торговою блокадою

Основою для цього можуть стати розмови Захарченка з підлеглим про зацікавленість бойовиків в торговій блокаді

Радник голови СБУ Юрій Тандем РБК

У Службі безпеки України (СБУ) не виключили найближчим часом відкриття нових кримінальних справ, пов'язаних з торговою блокадою окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт.

"СБУ уважно моніторить всі відкриті і закриті канали доставки інформації (в ОРДЛО, - ред.). Все, що ми чуємо, ми будемо використовувати в оперативній роботі. Василь Грицак (голова СБУ, - ред.) дав розпорядження з'ясувати всі обставини цих переговорів (ватажка "ДНР" Олександра Захарченка з так званим начальником управління внутрішньої та зовнішньої політики адміністрації Дмитром Трапезниковим, - ред), і ми будемо це використовувати в рамках чинного законодавства", - зазначив він.

При цьому, відповідаючи на питання, чи можуть найближчим часом бути відкриті нові кримінальні справи стосовно торгової блокади ОРДЛО, Тандіт підкреслив, що "є багато кримінальних проваджень по кожному з епізодів скоєння злочинів і СБУ відкриває такі провадження". "Якщо говорити про переговори, пов'язані з блокадою, то факт на обличчя, за лінією розмежування будь-яку ситуацію в Україні використовують у своїх корисливих цілях", - додав він.

Тандіт зазначив, що це було зрозуміло від початку. "Те, що зараз представники незаконних військових формувань, так званих адміністративних утворень, які самі себе призначили, намагаються використовувати навіть блокаду в своїх цілях, це зрозуміло", - сказав він.

За словами Тандіта, СБУ і надалі буде оприлюднювати матеріали, які дають уявлення про життя по той бік лінії зіткнення. "Ми, в усякому разі, їх (розшифрування, - ред.) публікуєм, щоб наші громадяни розуміли, що там відбувається. Люди там постійно переміщаються, нам потрібно пам'ятати, що це наша територія", - резюмував він.

Як повідомлялося, співробітники Служби безпеки України перехопили розмови ватажка "ДНР" Олександра Захарченка з так званим начальником управління внутрішньої та зовнішньої політики адміністрації Дмитром Трапезниковим, доводять справжні наміри бойовиків по використанню торговельної блокади ОРДЛО.

"Переговори показують, що верхівка терористичної організації "ДНР" насправді зацікавлена у цій блокаді, і доводять штучність відповідних "ультиматумів" української влади", - йдеться в повідомленні.

В українській спецслужбі зазначили, що "бойовики планують, за вказівкою російських кураторів, використовувати цю ситуацію для "націоналізації" підприємств, які залишилися на тимчасово окупованих терористами територіях".

Саме такі наміри були оголошені у заяві, яку вони обговорювали в перехопленій розмові.

Нагадаємо, в Україні через торгову блокаду Донбасу з 17 лютого введений надзвичайний режим в енергетиці, який буде діяти місяць.

Блокада залізничних шляхів розпочалася 26 січня, її ініціаторами стали люди, які називають себе ветеранами АТО. За фактом блокування дороги в Луганській області прокуратура відкрила кримінальне провадження.

Бойовики 27 лютого зажадали зняти блокаду Донбасу, погрожуючи захопити підприємства української юрисдикції.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів