З відкритих джерел

У Дніпропетровській області ліквідовано центр мінімізації митних платежів з обігом у 70 млн грн. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Згідно з повідомленням, працівники ДФС встановили, що група осіб протягом 2016-2017 року здійснювали ввезення в країну товарів за заниженою митною вартістю. Організатором схеми став колишній митник, який для здійснення незаконної діяльності зареєстрував дві брокерські компанії.

"На замовлення підприємств реального сектора економіки, використовуючи зв'язки в митних органах і маючи печатки підконтрольних підприємств-нерезидентів, зареєстрованих у країнах з пільговим режимом оподаткування, учасники злочинної групи при подачі документів до митних органів здійснювали підміну супровідних документів, у яких митну вартість занижували в 8-10 разів у порівнянні з фактичною. Подальше підвищення вартості товарів здійснювалось за рахунок оформлення фінансово-господарських операцій з підприємствами, що входять до транзитно-конвертаційних груп", - пояснюється у повідомленні.

За оцінками ДФС, всього через вказаний центр мінімізації було оформлено ввезення товарів на 70 млн грн. "Сума завданих державі збитків у вигляді недоплати податків і митних зборів перевищує 12 млн грн. У даний час встановлено основних замовників незаконних послуг", - зазначається у повідомленні.

Новини за темою: У Києві СБУ викрила конвертцентр зі щомісячним обігом у 400 млн грн

Також додається, що в результаті низки проведених обшуків вилучено дві печатки підприємств, бухгалтерську і складську документацію, документи з фінансово-господарською та зовнішньоекономічною діяльністю і комп'ютерну техніку, що підтверджує протиправну діяльність.

Розслідування кримінального провадження триває.