Служба безпеки України підозрює керівництво державного підприємства "Українські спеціальні системи" в розтраті і привласненні 112,7 млн гривень державних коштів, повідомляють "Українські Новини" з посиланням на визначення Шевченківського районного суду Києва від 13 квітня.

Як зазначається, згідно з цими документами, Головне слідче управління СБУ 29 березня розпочало розслідування за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна в особливо великих розмірах), ч. 1 ст. 328 (розголошення державної таємниці) і ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу.

Під час досудового розслідування було встановлено, що 9 жовтня 2015 року між Державною міграційною службою та "Укрспецсистемами" (ДП "УСС") був укладений договір №50, що має ступінь секретності "таємно", про закупівлю устаткування для оформлення і видачі ID-карток.

СБУ заявляє, що в період з 5 жовтня по 15 жовтня 2015 року невстановлені посадові особи "Укрспецсистем" розголосили співробітникові ДП, який не мав допуску до державної таємниці, секретні відомості і підробили підписи генерального директора на копії договору з Міграційною службою.

Також в СБУ стверджують, що в період 2014-2015 років гендиректором "Укрспецсистем", його заступником і технічним директором, за попередньою змовою з невстановленими службовими особами Міграційної служби, було створено і впроваджено злочинний механізм розтрати та привласнення бюджетних коштів шляхом проведення незаконних фінансових операцій через підконтрольні комерційні структури з подальшим проведенням безтоварних операцій з фіктивними підприємствами.

Зокрема, встановлено, що більшість робіт по налаштуванню, монтажу і наладки обладнання, у відповідності з укладеними договорами, повинні були виконувати підрядні і субпідрядні організації, але фактично виконувалися працівниками "Укрспецсистем", а грошові кошти за вказані роботи були присвоєні вищевказаними особами.

Новини за темою: НАЗК буде судитися з ДП "УСС" через збої в роботі реєстру е-декларацій

"Фінансово-господарські операції, проведені ДП "УСС"... за період 2014-2015 років, ймовірно, призвели до розтрату або привласнення державних коштів шляхом придбання товару за значно завищеними цінами, ввезеної на територію України без сплати необхідних платежів і відсутністю підтверджуючих документів про його походження, що призвело до безповоротної втрати активів ДП "УСС" та нанесення збитків державі на загальну суму 112 736 092 гривень та подальшої легалізації коштів, що підтверджується висновком дослідження Головного управління ДФС в м. Києві від 27.10.2016", - йдеться в судовому рішенні.

Новини за темою: Корчак звинуватила Держспецзв'язок та "УСС" у дискредитації е-декларування та ідеї боротьби з корупцією

На початку квітня правоохоронці провели обшуки в рамках кримінального провадження, в тому числі на фірмі ТОВ "Оріон Сіті", і вилучили певну сум грошових коштів і сервера.

Суд наклав арешт на вилучене майно і гроші.

Нагадаємо, 6 квітня всі центри "Паспортний сервіс", де українцям надаються послуги з оформлення закордонних паспортів, призупинили роботу з технічних причин.

У прес-службі МВС уточнили, що тимчасова зупинка оформлення і видачі біометричних документів в центрах надання адміністративних послуг та Паспортних сервісах на всій території України сталася у зв'язку зі слідчими діями СБУ в одного з операторів зв'язку.

Зазначалося, що особливо гостро проблему відчули в Києві, де значна кількість закордонних паспортів оформлялося в ЦНАП і чотирьох "Паспортних сервісах".