Річка Десна можливо отруєна мінеральними добривами, - "Київводоканал"
Про можливу загрозу потрапляння міндобрив у Десну компанія заявила в поліцію
12:55 27.03.2016
Фахівці водоканалу 25 березня обстежили територію поблизу селища Новосілки Вишгородського району на березі річки Десна вище за течією від Деснянського водозабору і виявили загрозу потрапляння в Десну мінеральних добрив. Про це повідомила прес-служба "Київводоканалу".
"На місці були виявлені переорані з осені сільськогосподарські угіддя на відстані близько 40-50 метрів від берега річки, а на території невідомого підприємства в селищі – мішки з мінеральними добривами. На сьогоднішній день ознак внесення добрив на поля не виявлено", - йдеться в повідомленні.
Представники "Київводоканалу" спільно з селищним головою Новосілок безпосередньо на місці повідомили в правоохоронні органи про можливу загрозу потрапляння добрив в Десну. Поліція має встановити власника угідь і повідомити йому про неможливість внесення добрив у зоні санітарної охорони річки.
Раніше активіст Національного екологічного центру Олександр Соколенко повідомив, що невідомі розорали поблизу Десни 500 гектарів заплавних луків. "У деяких місцях сільгоспроботи ведуться на відстані 15 метрів від берега річки. На сьогодні поблизу розореної заплави під відкритим небом розміщено 60 тонн азотних добрив", - повідомив він.
Зазначимо, згідно Водного кодексу України захисні смуги по берегах уздовж води для великих річок встановлюються на відстані 100 метрів. Тут забороняється зберігання та застосування пестицидів і добрив, а також розорювання земель (крім підготовки ґрунту для луків і лісів).
Постанова "Про зони санітарної охорони відкритих джерел централізованого водопостачання населення м. Київ" з 1991 року передбачає кілька зон санітарної охорони Десни. Зокрема, другий пояс охоплює її акваторію і територію 500-метрових прибережних смуг по обох її берегах вгору за течією до міста Чернігова включно, вниз за течією до гирла.
Деснянська водопровідна станція забезпечує питною водою 60% Києва.