Пожежа в Ічні: Людей евакуйовано з 30 населених пунктів, детонація боєприпасів триває

Після зменшення інтенсивності вибухів розпочнуть заходи з ліквідації надзвичайної ситуації

пресс-служба Минобороны Украины

Унаслідок пожежі, що сталася на арсеналі боєприпасів у Чернігівській області, станом на 7 ранку 10 жовтня евакуйовано понад 12,5 тис. осіб м. Ічня та 30 прилеглих населених пунктів, розташованих у 16-кілометровій зоні, на території військового складу спостерігаються вибухи різної інтенсивності. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій.

"З центральної районної лікарні евакуювали 163 хворих у лікувальні установи м. Парафіївка. Для прийому евакуйованих підготовлено 18 прийомних пунктів у приміщеннях шкіл, будинків культури та інших установ Ічнянського (10 пунктів), Прилуцького (4 пункти), Бахмацького (2 пункти), Ніжинського (1 пункт) районів та Прилук (1 пункт). В 11 евакуаційних пунктах розміщено 2 тис. 277 осіб, з них 256 дітей. У пунктах прийому організовано харчування евакуйованого населення, надається медична та психологічна допомога", - повідомляють рятувальники.

Зазначено, що у населених пунктах поблизу складу вжито наступні заходи:

  • відключені від газопостачання місто Ічня та 11 населених пунктів Ічнянського району;
  • тимчасово припинено рух потягів через станцію Ічня;
  • направлено автомобільний транспорт в об'їзд зони надзвичайної ситуації;
  • закрито повітряний простір у радіусі 30 км.

З метою проведення першочергових рятувальних та інших невідкладних робіт у районі надзвичайної ситуації у найкоротші терміни було зосереджено сили і засоби загальною кількістю понад 1 тис. осіб і 212 од. техніки, у тому числі від: ДержНС - 257 осіб та 74 од. техніки.

Новини за темою: Пожежа в Ічні: Куди приносити гуманітарну допомогу для постраждалих (список)

У Держслужбі додали, що після зменшення інтенсивності вибухів приступлять до виконання заходів з ліквідації надзвичайної ситуації. На місці події працює штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Інформації про загиблих і потерпілих місцевих жителів унаслідок надзвичайної ситуації на території військового складу не надходило.

Як повідомлялося, вибухи на складах боєприпасів поблизу міста Ічня почалися 9 жовтня близько четвертої ранку. На місці події організували штаб ліквідації пожежі. 

Також у районі населеного пункту Ічня закрито повітряний простір у радіусі 30 км, припинено рух автомобілів і потягів

У ДержНС також повідомили, що в зону відселення потрапляють близько 20 тис. осіб.

Повідомлялося, що рятувальники локалізували 35% території пожежі. 

Військова прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею "Недбалість". СБУ розглядає три версії детонації боєприпасів: вчинення диверсії з проникненням на територію складів диверсійної групи; порушення правил пожежної безпеки або зберігання боєприпасів; навмисний підпал або підрив з метою приховування нестачі боєприпасів.

Петро Порошенко вимагає швидких результатів розслідування вибухів на артскладах в Ічні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів