Поліція затримала 4 осіб, які під приводом збору коштів на АТО привласнили 7 млн гривень

Зловмисників підозрюють у скоєнні 103 епізодів злочинної діяльності

Кіберполіція Полтавської області припинила діяльність злочинної групи, члени якої під приводом збору благочинних внесків для учасників АТО, лікування дітей та надання допомоги соціально незахищеним верствам населення привласнили понад 7 млн грн. Про це повідомляється на офіційному сайт Міністерства внутрішніх справ.

За даними правоохоронців, починаючи з 2012 року на гачок псевдоблагодійників потрапило понад півтисячі підприємців та агропромисловців з різних областей України. До складу групи входило троє чоловіків та одна жінка.

Поліцейські встановили, що спільники обирали жертву і спочатку надсилали на офіційну скриньку електронного листа від фіктивної благодійної організації з відповідними реквізитами, печатками та підписами службових осіб. Головне правило, яким керувалися так звані соціальні інженери, — домогтися, аби угода відбулася негайно. Розрахунок зловмисників був простим — кошти, про які йдеться (а це приблизно від 1 до 85 тис. грн), для підприємства незначні, а тому з переведенням платежу проблем не буде.

Поліцейські влаштували вісім санкціонованих обшуків у центральному офісі псевдоблагодійників, розташованому в Києві, а також за місцем їхнього проживання. Було вилучено 14 одиниць комп'ютерної техніки, понад 30 мобільних телефонів, 15 флеш-носіїв інформації, три роутери, понад 29 сім-карт різних операторів, документація, чорнові записи, 12 печаток та штампів фіктивних благодійних організацій, 14 пластикових карт різних банків, на які жертви перераховували кошти, понад 5 тис. дол. На вилучені кошти накладено арешт, а банківські рахунки фіктивних благодійних організацій заблоковано.

Їхні дії кваліфікують як шахрайство, вчинене у великих розмірах, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, а також несанкціоноване поширення інформації з обмеженим доступом.

Усім чотирьом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб із правом внесення застави в розмірі 1,2 млн грн кожному.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...