Львівське сміття
ВВ МВД

Нацполіція відкрила 11 кримінальних справ за фактами незаконного вивезення сміття з Львівської обл. починаючи з жовтня 2016 р. за 1 ч. ст. 239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу. Про це повідомляється на сайті МВС.

Поліція зафіксувала 21 факт перевезення сміття з Львівської обл. в інші регіони країни. У кожному з випадків водії сміттєвозів намагалися вивантажити сміття в непередбачених для цього місцях.

Вантажівки зі сміттям ловили у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Полтавській, Сумській і Черкаській обл.

При цьому в більшості випадків сміттєвози рухалися колонами і розвантажували тонни побутових залишків в одному місці.

"Правова кваліфікація таких дій відбувається за статтею Кримінального кодексу, що передбачає покарання за забруднення або псування земель. У той же час, щоб уникнути конфліктних ситуацій, пов'язаних з вивантаженням сміття поза полігонами, підприємства, які замовляють його вивезення, повинні забезпечити водіїв необхідним пакетом документів", - йдеться в повідомленні.

У Вінницькій області було виявлено 3 таких вантажівки, в Дніпропетровській - 11. Кожен з цих автомобілів перевозив 15 тонн сміття. Водії намагалися позбутися вантажу не тільки на звалищах інших міст.

Часто купи відходів вагою від 30 до 80 тонн залишали на полях, у лісопосадках і ярах, забруднюючи навколишнє середовище та створюючи екологічну небезпеку. У деяких випадках сміття намагалися розвантажити на територіях поблизу водойм, біля яких знаходяться населені пункти.

Якби сміттєвий конденсат потрапив у ґрунтові води, які насичують ці водойми, могло б статися масове отруєння місцевих жителів.

Як повідомлялося, у Львівській обл. не можуть вирішити проблему утилізації сміття з кінця травня 2016 р. після трагічних подій на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом і закриття його за рішенням суду. Тоді під час гасіння пожежі стався обвал сміття, в результаті чого загинули троє рятувальників і еколог. Періодично побутові відходи зі Львова знаходять у різних областях України, нерідко віддалених від західної її частини. Нещодавно таке сміття виявили в Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій областях.