Під Львовом спалили табір ромів, - омбудсмен

Знищено майно ромів, мешканцям табору довелося залишити поселення

Трасса Е-95

У Львівській області біля селища Рудне було спалено циганський табір. Про це повідомляється на сайті уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

"Згідно з повідомленням, отриманим від громадських активістів, 9 травня 2018 року невідомими особами було спалено ромський табір, розташований поруч із смт Рудне Залізничного району м. Львова. У результаті цього було знищено майно ромів, а самі жителі табору були змушені залишити  поселення", - йдеться в повідомленні омбудсмена.

У зв'язку з цим омбудсмен направила запит до керівніцтва Головного управління Національної поліції у Львівській області з проханням вжити заходів реагування відповідно до вимог законодавства, а також гарантувати публічну безпеку і порядок у смт Рудне.

Водночас, викликає занепокоєння уповноваженого з прав людини продовження тенденції до збільшення кількості інцидентів на ґрунті нетерпимості щодо представників ромської національної меншини.

Новини за темою: Крищенко розповів, що робили роми в Києві і як поліція працює на травневі

На думку Денісової, такі прояви ксенофобії потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема, більш ретельного розслідування, а також вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення таких випадків у майбутньому.

Раніше повідомлялося, що члени націоналістичної організації С14 розібрали і спалили табір ромів на Лисій горі в Києві

При цьому в поліції Києва заявили, що відомство не розслідує випадок спалення табору ромів на Лисій горі. Нещодавно голова столичної поліції Андрій Крищенко заявив, що на Лисій горі спалили не табір ромів, а залишене ними сміття. Він запевнив, що правоохоронці не допустять, щоб хтось розганяв тимчасові поселення ромів, якщо їх жителі не порушують закони.

Згодом було повідомлено, що київська поліція відкрила дві кримінальні провадження за фактом розгону табору ромів на Лисій горі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів