Парламент Греції затвердив новий пакет заходів жорсткої економії для отримання чергового кредиту

Профспілки протестують проти законопроекту, що передбачає скорочення з 2019 року пенсій, зарплат і підвищення податків

Парламент Греції DW

Парламент Греції в ніч проти п'ятниці, 19 травня, ухвалив новий пакет заходів жорсткої економії. На підтримку цього пакету проголосували 153 депутати, проти були 128, передає DW з посиланням на агентство dpa.

"Парламентарі в Афінах проголосували за скорочення пенсій і зниження мінімального доходу, що не оподатковується. Це було умовою надання чергового траншу фінансової допомоги від кредиторів", - йдеться в повідомленні.

Завдяки ухваленим рішенням уряд Греції отримає від міжнародних кредиторів черговий транш фінансової допомоги. При цьому прем'єр-міністр країни Алексіс Ціпрас висловив надію на те, що кредитори погодяться списати частину боргу Афін.

"Новий пакет реформ передбачає, зокрема, скорочення пенсій на 18% з 2019 року. А з 2020 року мінімальна сума щорічного доходу, що не обкладається податком, знизиться з 8636 до 5681 євро. За даними міністерства фінансів Греції, це дозволить країні заощадити близько 3,6 млрд євро", - уточнює агентство.

Влітку Афіни повинні перерахувати кредиторам 7 млрд дол. у рахунок обслуговування своїх боргів, загальний розмір яких становить близько 300 млрд євро. З 2010 року Греція отримує фінансову допомогу від структур Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду (МВФ). У 2015 році було узгоджено новий пакет фінансової допомоги на загальну суму 86 млрд євро.

Як раніше повідомлялося, в Греції проти нових заходів економії страйкують моряки, журналісти, підприємці, лікарі, юристи і чиновники.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...