Фото з місця подій. 7.01.2017
З відкритих джерел

Протягом середи на трасі Київ - Чоп патрульні поліцейські зупинили 5 вантажівок, які перевозили львівське сміття. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-офіцера патрульної поліції Житомира Діну Корчевну.

Так, за її словами, на 128 км автодороги Київ - Чоп за порушення правил дорожнього руху екіпаж патрульної поліції зупинив дві вантажівки, які рухалися один за іншим у бік Києва.

"Перевіряючи у водіїв документи, патрульні виявили ознаки фальсифікації в товарно-транспортних накладних: не була вказана серія, а вантаж взагалі фігурував як вторинна сировина", - підкреслила прес-офіцер.

Новини за темою: У Рівненській обл. виявили три вантажівки зі сміттям зі Львова

За її словами, оглянувши вміст контейнерів, патрульні виявили, що у них все ж була не вторинна сировина, а побутові відходи.

"Слідчі склали акт обстеження території та відповідні матеріали за статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" щодо невідповідності заповнення товарно-транспортної накладної. Санкція цієї статті передбачає 1700 грн штрафу. Патрульні поліцейські супроводили до кордону з Київською областю, звідки їх далі супроводжували вже київські патрульні поліцейські. Тобто нашим завданням було вивести ці автомобілі, супроводжувати з Житомирської області, щоб не допустити скидання сміття в навколишніх населених пунктах", - додала Корчевна.

Схожа ситуація сталася у пункті пропуску "Кочерів", де патрульні Житомирської області зупинили ще один автомобіль DAF.

"У документах цього водія як місце відправлення також вказувалося місто Львів, а місцем відвантаження - Дніпропетровська область, але був вказаний вже інший перевізник.

Після обіду патрульні зупинили на трасі Київ - Чоп ще дві вантажівки з львівським сміттям.

"Всього за день було виявлено п'ять вантажівок з львівськими номерами, водії яких підтвердили, що є жителями міста Львова і не заперечували, що перевозять саме сміття. Однак від детальних коментарів відмовлялися. Як і не погодились на пропозицію патрульних сфотографувати місце відвантаження відходів, коли доберуться до пункту призначення, і відправити патрульним відповідні фотопідтвердження. За документами, всі вони везли сміття в Дніпропетровську область", - повідомила Корчевна.

Новини за темою: Нацполіція викрила схеми збагачення київських чиновників на смітті

За її словами, в патрульній поліції Дніпра підтвердили, що їм відомо про ці вантажівки, які нібито направляються на відвантаження в Дніпропетровську область, однак уточнили, що знають про факти скидання сміття в інших областях.

Раніше мер міста заявив, що ситуація зі сміттям у Львові складна, більш 20% контейнерних майданчиків переповнені. У місті навіть створили оперативний штаб для вирішення проблеми з вивезенням сміття.

Як відомо, 30 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом під час гасіння пожежі стався обвал сміття. Мер Львова Андрій Садовий звернувся за допомогою до свого київського колеги Віталія Кличка. Той зі свого боку ініціював рішення про спалення частини львівського сміття столичним заводом "Енергія". Мер столиці заявив, що спалювання частини сміття зі Львова не чинить негативного впливу на екологічну ситуацію в Києві. 1 серпня Київ припинив приймати сміття зі Львова у зв'язку з початком планових ремонтних робіт на сміттєспалювальному заводі "Енергія".